MojElektromobil

Tesla začala do Modelu 3 pridávať zvukový výstražný systém pre chodcov. Tento krok vyžaduje nová smernica EÚ, zároveň aj americký úrad NHTSA.

Regulačné úrady zaviedli pre e-autá túto povinnosť, aby sa predišlo nehodám s chodcami. Výrobcovia už na systéme pracujú. Nedávno sme vás informovali aj o zvukovom systéme spoločnosti Mercedes pre model EQC.

Umiestnenie reproduktora v Tesle Model 3
Umiestnenie reproduktora v Tesle Model 3

Do 30 km/h

Výstražný systém pre chodcov (Pedestrian Warning System) pre Model 3 sa prehráva v rýchlosti do 30 km/h (19 mph) pri jazde vpred alebo vzad. Zvuk sa prehráva cez reproduktor pod krytom podvozku v prednej časti vozidla.

Tesla v emaile pre zamestnancov spomína, že systém neskôr dostanú aj Model S a Model X. Informoval o tom web Electrek. Zvuk si vypočujte vo videu nižšie:

Model 3 low speed warning sound.

Zveřejnil(a) Tesla S3XY-News dne Neděle 15. září 2019


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

16. septembra 2019
Zdroj: Electrek, Tesla S3XY News

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+