MojElektromobil

Pred pád týždňami začali noví majitelia vozidiel Tesla Model 3 zverejňovať na internete obrázky menšieho frunku. Mnohí si mysleli, že by táto zmena mohla byť v skutočnosti myslená dobre. Tesla by týmto krokom skrátka chcela získať viac priestoru pre umiestnenie nových súčiastok – napríklad aj tepelného čerpadla. Najnovšie úniky informácií od známeho čínskeho leakera však naznačujú oveľa viac pozitívnych zmien.

Vyrovná sa Model Y

Tesla Model Y je najnovšie vozidlo, ktoré vzišlo z pásov americkej automobilky. Potvrdzuje to aj niekoľko zásadných vylepšení oproti bratskému Model 3, ktorý je postavený na totožnej platforme. Podľa informácií zo známeho, ale neovereného zdroja, by mal čakať práve Tesla Model 3 poriadny prievan vylepšení.

Tie budú viditeľné ako v interiéri, tak aj v exteriéri a samozrejme sa zopár dostane aj pod kapotu. Vo vnútri auta by mal potešiť nový volant spolu so stredovou konzolou 2.0. Vpredu aj vzadu by mali svietiť nové svetlá, okná dostanú dvojité sklá a prísť by mal aj dizajn bez chrómových líšt. Z praktického hľadiska by bola pozitívna prítomnosť samo otváracích kufrových dverí. Pod kapotu by sa nakoniec mali dostať aj dve výrazné novinky prítomné v Model Y – Octovalve a tepelné čerpadlo.

Nakoľko únik informácií prichádza z Číny, je potrebné dodať, že by takáto zmena nemala platiť len pre vozidlá vyrobené v miestnej fabrike, ale aj tie vo Fremonte. Aj keď ide teda o nepotvrdené informácie, dávajú zmysel a Tesla by ich mohla čoskoro potvrdiť.

 


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

14. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+