MojElektromobil

Tesla začala Model 3 predávať v Číne už pred niekoľkými mesiacmi. Nešlo však o základnú a najlacnejšiu verziu elektromobilu, v ponuke boli len vyššie konfigurácie. Aktuálne spúšťa americká automobilka predobjednávky na Model 3 v základnej konfigurácii a rovnako aj odhalí cenu.

Vyrobená v Číne, predaná v Číne

Elon Musk už dávnejšie povedal, že automobilka plánuje využiť svoje nové výrobné kapacity Gigafactory 3 v Šanghaji na výrobu základnej a najlacnejšej verzie Tesla Model 3. Hlavným dôvodom má byť vyhnutie sa zbytočným poplatkom, či už tým, ktoré vzniknú pri prevoze, prípadne clu a podobne. Tesla Model 3 v základnej konfigurácii pre čínsky trh bude teda vyrábaná priamo v Číne.

Pred pár dňami spustila Tesla zaujímavú hru, v ktorej sa pýta, koľko bude Model 3 stáť v Číne. Cena tohto elektromobilu vyrobeného v Číne a predávaného v Číne by mala byť niekde medzi 300 tisíc a 350 tisíc yuanov, čo je v prepočte 39 000 – 45 500 eur.

Očakáva sa väčšie množstvo predobjednávok

Automobilka ukázala fotografiu z interiéru Modelu 3, ktorá sa nachádza priamo pred továrňou Gigafactory 3 v Šanghaji. Presne tam, kde sa tieto modely budú vyrábať. Spustenie predobjednávok a predaja Modelu 3 bude mať pravdepodobne silný dopad na predaje. Predsa len sa jedná o značne lacnejší model, ktorý určite vzbudí veľa pozornosti. A hlavne, čínsky trh je najväčším na svete. Očakáva sa, že objednávok bude viac než dosť.

Základná verzia Modelu 3 ponúkne dojazd, ktorý je limitovaný na približne 354 kilometrov. V rámci znižovania nákladov ako jediná neponúkne funkciu Autopilota. Pokiaľ si zákazník kúpi práve túto verziu a Autopilota by neskôr privítal, môže si ho dokúpiť. Model totiž hardvérom potrebným na fungovanie Autopilota disponuje. Všetko ostatné je len otázka softvéru.

Náš tip
Smart Roadshow 2019 Bratislava: Zajazdite si na elektromobile Tesla Model 3! | Rezervujte si jazdu teraz!


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

1. júna 2019
Zdroj: electrek.co

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+