MojElektromobil

Nemecká spoločnosť next move, ktorá sa zaoberá požičiavaním automobilov, objednala 100 kusov nových Tesiel Model 3. Na svojom Twitteri sa spoločnosť nezabudla pochváliť, že prvé 4 modely sú už “doma”. Elektromobily plánuje požičiavať na všetkých 10 miestach, kde má svoje prevádzky.

Táto objednávka má byť akýmsi indikátorom, že Model 3 je plnohodnotné elektrické vozidlo pre masy. Spoločnosť plánuje minúť 5 miliónov eur na kúpu nových elektromobilov, no vo svojej flotile už nejaké má. Jedná sa o elektromobily Kia e-Niro.

Spoločnosť next move nie je pre Teslu neznámou. Dosiahla niekoľko svetových rekordov, napríklad aj prejdenie 1001 kilometrov s trvalo zapnutým autopilotom. Rovnako svetový rekord s Teslou Model 3, s ktorou prešli až 978 kilometrov na jedno nabitie.

Náš tip
Tesla v Q4 2018 s historicky rekordnou výrobou a dodávkami


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

19. februára 2019
Zdroj: cleantechnica.com, Titulná foto: Fred Christenhusz

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+