MojElektromobil
eAutoportal 3. novembra 2017

Tesla včera potvrdila problémy s výrobou batérií do Modelu 3 a priznala posunutie svojich produkčných plánov o jeden štvrťrok. Medzitým obdržali prví držitelia rezervácií na Teslu Model 3 emailové vyrozumenie o zmene termínov jej dodania. Pozrime sa teda na aktualizované predpokladané termíny dodania rôznych verzií Modelu 3.

Ako už dlhší čas vieme, Tesla mala v pláne dosiahnuť do konca roka produkciu Modelu 3 na úrovni 5 000 vozidiel týždenne. Tento termín však po problémoch s výrobou batérií v Gigafactory posunula na marec 2018. Vďaka tomuto sklzu tak nebude môcť dodržať sľúbené termíny pre dodanie Modelu 3 bežným zákazníkom. Tí, ktorí si rezervovali Model 3 hneď v prvý deň už obdržali email, v ktorom ich Tesla informuje o zmene termínu dodania vozidla.

„Ďakujeme za vašu rezerváciu na Model 3. Dosiahli sme výrazný pokrok pri odstraňovaní produkčných prekážok, napriek tomu sme nútení posunúť predpokladaný termín dodania vozidla na neskôr, ako sme čakali. V priebehu najbližších 24 hodín si budete môcť na vašom Tesla účte pozrieť aktualizovaný predpokladaný termín dodania vozidla,“ píše Tesla držiteľom rezervácií.

O mesiac neskôr

Z porovnania s pôvodnými termínmi vyplýva, že dodanie prvých vozidiel pre bežných zákazníkov sa posúva o jeden mesiac. A to pre všetky verzie. Podrobnejšie informácie nájdete na nasledujúcich obrázkoch.

tesla model 3 dorucenie zmena
Pôvodné termíny doručenia
Náš tip
Consumer Reports: „Tesla Model 3 bude mať priemernú spoľahlivosť.“ Čo na Tesla?
tesla model 3 dorucenie aktualizacia
Aktualizované termíny doručenia

Zdroj: teslarati.com

3. novembra 2017
Fotománia

+