MojElektromobil

Tesla sa nestala len symbolom elektromobilov, ale prerazila už aj na poli luxusných áut. Na domácom americkom trhu je Tesla Model S lídrom v segmente luxusných automobilov už nejaký ten čas, no podľa štatistík JATO Dynamics sa jej podarilo poriadne preraziť už aj na európskom trhu.

Tesla porazila v luxusnej triede BMW aj Mercedes

Tesla v Európe porazila dokonca aj klasické automobily BMW a získala si tu dominantné postavenie. Vďačí za to 16 132 predaným kusom Tesla Model S na Starom kontinente v roku 2017, pričom jej predaj stúpol o 30 %. Ekvivalent od Mercedesu v podobe Triedy S narástol v rámci predaja o 3 % a predalo sa ho 13 359 kusov. BMW radu 7, naopak, pokleslo o 13 % s predajom rovných 11 735 automobilov. Nemecko však (zatiaľ) zostáva verné svojim tradíciám a na domácom trhu stále vedú v predaji nemecké značky.

Náš tip
Tesla prinesie aktualizáciu softvéru vďaka konštruktívnej kritike po nehode Tesla Model 3

Ďalšia štatistika vraví o Tesla Modeli X. Podľa prieskumu JATO sa predaj tohto elektromobilu pohyboval na úrovni 12 000 kusov. To je približne rovnaké číslo, aké dosiahlo klasické Porsche Cayenne. BMW X6 má na konte asi 10 000 kusov.

Treba povedať, že Tesle sa darilo aj preto, že jej Model X sa od spustenia predával konečne po celý rok 2017. K skvelým predajom Tesly v Európe prispelo významnou mierou Nórsko, kde v minulom roku tvoril predaj elektromobilov až 52 %-ný podiel. Veci sa však ďalej pohnú aj s masovejším príchodom Tesla Model 3 na európsky trh. Necháme sa prekvapiť.

Zdroj: electrek.co

21. februára 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+