MojElektromobil

Tesla nedávno vydala niektorým americkým zákazníkom autonómny softvér FSD Beta. Pozrite sa, ako by mohol fungovať v úzkych uličkách európksych miest.

Softvér plne autonómnej jazdy Full Self-Driving automobilka vypustila do vozidiel zaradených do programu Early Access Program. Tento softvér je schopný jazdiť z bodu A do bodu B bez akéhokoľvek zásahu vodiča. Systém nie je zatiaľ 100%-ne bezpečný, no ukazuje sa, že je to obrovský pokrok oproti súčasnej verzii Autopilota. Pozrite si 30-minútovú jazdu so softvérom FSD Beta.

Majiteľka Tesly Kim Paquette zverejnila na Twitteri video jazdy cez úzke uličky so zaparkovanými vozidlami na jej kraji. Scenár známy aj vo väčšine európskych a slovenských miest. Systém tu jazdil veľmi opatrne a pomaly, ale bezpečne.

“Zakopol” až pri výjazde z križovatky na konci ulice, kedy nezaregistroval zprava prichádzajúce vozidlo a majiteľka ho musela manuálne zabrzdiť.

Kim Paquette pod videom píše, že táto situácia nastáva často v úzkych uličkách miest. Vozidlo podľa nej chce vojsť  viac do križovatky pre lepší výhľad. Nie je si však istá, či by zastavilo a počkalo, alebo vyšlo z križovatky, preto riadenie prevzala.

Tesla upozorňuje, že systém sa stále učí a majitelia mu musia venovať extra pozornosť. Myslíte, že by systém dobre fungoval aj na slovenských cestách? Dajte nám vedieť v komentároch.

31. októbra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+