MojElektromobil

Spoločnosť Tesla vydala vyhlásenie, že vďaka jej elektromobilom sa vypustilo do ovzdušia celkovo o 2,5 milióna ton emisií CO2 menej, ako by tomu bolo v prípade používania spaľovacích automobilov. To bolo podporené mapou a štatistikami krajín s najvyššou mierou ušetrených emisií.

Podobný prehľad vydala Tesla aj minulý rok, kedy hovorila o 1,3 tonách ušetrených emisií. Spoločnosť nám však neprezradila metodiku pre výpočet tejto štatistiky. Najjednoduchšou metódou je zohľadnenie emisií spaľovacích automobilov rovnakej triedy ako Tesla Model S a Tesla Model X. A to samozrejme bez započítania emisií, ktoré sa vyprodukovali pri výrobe elektrickej energie potrebnej na pohon celej “flotily” elektromobilov Tesla.

Náš tip
Ako sa darí Alze s internetovým predajom elektromobilov značky Tesla?

tesla emisie co2

Nórsko opäť excelentné

Čo sa týka rebríčku krajín, kde Tesly ušetrili najviac emisií CO2, asi nikoho neprekvapia prvé dve miesta. V prvom USA sa podarilo ušetriť 238 700 ton CO2. Druhá Čína je čistejšia o 58 105 ton CO2. Oveľa zaujímavejšie je však tretie a štvrté miesto, kde sa umiestnili Hongkong (7,2 milióna obyvateľov) a Nórsko (5,2 milióna obyvateľov). V týchto počtom obyvateľov malých krajinách je množstvo ušetrených emisií CO2 na obyvateľa 4,3 až 5,4-krát väčšie ako v prípade USA.

Náš tip
Unikátna Tesla Model S P90++ je na predaj. Najvýkonnejšia elektrická zadokolka sveta stojí 150 000 $

tesla emisie co2

V Nórsku, ktoré je “Mekkou” svetovej elektromobility, je to až 4,15 kg na “hlavu” a v Hongkongu 3,28 kg, zatiaľčo v USA 0,77 kg a Číne 0,045 kg.

Zdroj: electrek.co, titulná fotografia: teslatrails.blogspot.sk

2. októbra 2017

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+