MojElektromobil

Tesla Roadster jednoznačne patrí medzi elektromobily, ktoré si aj v poslednej dobe začínajú získavať veľkú pozornosť. Má ísť o najrýchlejšie vozidlo súčasnosti s extrémnym zrýchlením pod 2 sekundy, no zároveň má zabezpečiť aj veľmi solídny dojazd. Elon Musk navyše nedávno potvrdil, že Tesla Roadster dokáže dokonca vzlietnuť. Najnovší patent automobilky pridáva ďalšiu novinku, a to špeciálne Tesla stierače.

V kontraste s predchádzajúcimi informáciami ale nemusia byť až tak zaujímavé. Pre Cybertruck majú totiž pripravený úplne iný patent, ktorý hovoril o čistení skla laserom. To je samozrejme úplne iná liga, no teraz Tesla prichádza s ďalším, o niečo bežnejším riešením. V patente je využívaný klasický stierač, avšak po skle nemá prechádzať iba otáčaním, ale dokonca aj posúvaním po lineárnej magnetickej lište. Vďaka tomu by teoreticky bolo možné pokryť takmer celé sklo, čo zásadne nemení viditeľnosť, ale nové riešenia určite potešia. Otázne je, či tu ale nie je priestor na ďalšie zbytočné poruchy.

tesla roadster stierače patent
Tesla patent | Zdroj: Teslarati.com


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

16. februára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+