MojElektromobil

Kempingová nadstavba Tesla Cybertruck má všetko, čo potrebujete pre pobyt v prírode. Firma Cyberlandr zarába na nápade milióny.

Kempingová nadstavba Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck sa začne sériovo vyrábať na konci tohto, no vo väčšom množstve pravdepodobne až v budúcom roku. Startup Cyberlandr navrhol vysúvateľný obytný priestor na korbe Cybertrucku. Tento nápad vyvoval obrovský záujem a zabezpečil firme už 60 miliónov dolárov v predobjednávkach.

Kempingovú výbavu pre Cybertrucku na počítači nakreslila aj samotná automobilka Tesla. Musk fanúšikom nasľuboval viaceré využitia pre tento nákladný priestor, jedným z nich majú byť aj vysúvateľné držiaky s fotovoltickými panelmi, aby sa vozidlo mohlo nabíjať kdekoľvek v prírode. Zatiaľ ide len o sľuby, firma musí hlavne rozbehnúť sériovú výrobu samotného elektromobilu.

Kempingová nadstavba Tesla Cybertruck (Foto: Cyberlandr)
Kempingová nadstavba Tesla Cybertruck (Foto: Cyberlandr)

Výbava a cena nadstavby

Omnoho reálnejšie momentálne vyzerá kempingová nadstavba firmy Cyberlandr. Vyzerá skvele, je navrhnutá tak, aby perfektne ladila s rozmermi a tvarom Cybertrucku a na vrchu má fotovoltické panely, ktoré môžu v prírode vyrábať energiu.

Nadstavba Cybertruck poskytuje plný komfort bývania v prírode, resp. mimo civilizácie. Má kuchynský drez, vodovodné potrubia s nádržou, suchú toaletu, indukčnú platňu na varenie, dokonca aj sprchu, televízor a dve stoličky sa dajú prerobiť na plnohodnotnú posteľ s priestorom pre dve deti pod ňou.

Cyberlandr je projekt majiteľa Tesly Model 3 a držiteľa rezervácie na elektrický pickup Tesla Cybertruck. Sám vlastní a vedie softvérovú firmu, no pre tento nápad dal dokopy tím inžinierov a dizajnérov. Na dizajne produktu spolupracuje s expertom na reverzné inžinierstvo, Sandym Munrom, ktorý sa preslávil na YouTube rozoberaním elektromobilov Tesla.

Superlatívom by sa dala označiť aj cenovka tejto nadstavby. Môže až zdvojnásobiť cenu Cybertrucku. Cenovka sa pohybuje od 39 995 USD do 49 995 USD. Firma má na tento produkt už 1 350 objednávok, čo znamená objednávky v hodnote okolo 60 miliónov USD (na nadstavbu pre zatiaľ neexistujúci pickup). Reálne príjmy sú však zatiaľ omnoho nižšie, keďže záloha sa pohybuje od 100 do 5 000 dolárov. Samotný Cybertruck začína  a cenovke 39 900 dolárov.

Cyberlandr zatiaľ nemá ani funkčný prototyp, no zakladateľ nápadu hovorí, že prvá štruktúra bude vyrobená z kompozitného materiálu a s funkčnými fotovoltickými panelmi. Bude vybavený aj 360° pohybovými senzormi, smart zariadeniami a prepojenými technológiami ovládanými hlasom.

Niektorí ľudia nechcú vo svojich pickupoch technológie. Cyberlandr však cíti dopyt od zákazníkov, ktorí chcú vo svojom Cybertrucku aj pozerať filmy na Netflixe alebo streamovať hudbu cez Bluetooth reproduktor. Trh pre tento produkt je podľa firmy 5-krát väčší, ako očakávala.

Cyberlandr vidí, že produkt je pre zákazníkov atraktívny práve kvôli tomu, ako zapadá do tvaru vozidla. Využitie vidí nielen v kempingu, ale aj v práci na diaľku, alebo v športových aktivitách pre mladých.

Elektromobily Tesla už dnes majú kempingový režim, ktorý dokáže vozidlo po celú noc udržať v komfortnej teplote bez výraznej straty nabitia batérie. Niektorí majitelia svoje Tesly využívajú do takej miery, že ich bežne využívajú na kempovanie v prírode.

Pre zjednodušenie procesu inštalácie plánuje firma Cyberlandr postaviť/zariadiť svoju prevádzku v blízkosti fabriky Tesla Gigafactory v Texase. Kúpili by ste si kempingovú nastavbu na Teslu aj vy? Použili by ste vôbec elektromobil na pobyt v prírode? Napíšte nám svoj názor v komentári pod článkom.

9. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+