MojElektromobil

Spoločnosť Tesla v by mala v najbližších mesiacoch priniesť do systému Autopilot menenie pruhov aj v mestských uliciach. Potvrdil to generálny riaditeľ spoločnosti Tesla, Elon Musk.

20. júla Musk prezradil, že spoločnosť bude predstavovať plno nových funkcií ich autonómneho systému Autopilot. Na webe taktiež pribudla časť s názvom “Ovládanie vozidla na mestských uliciach”. Podobná funkcia funguje už dlho, no zatiaľ len na diaľniciach, kde je zmena pruhu oveľa jednoduchšia ako v rušnom meste.

Ide o celkom veľkú novinku, keďže majitelia vozidiel Tesla s príplatkovou výbavou FSD (Full Self-Driving) budú po tejto zmene môcť používať Autopilot aj na rušných mestských uliciach.

Autopilot nie je dokonalý

Spoločnosti sa poslednú dobu celkom darí so systémom Autopilot, keďže len nedávno pridali dlho očakávanú funkciu, vďaka ktorej auto dokáže rozpoznať semafory a STOPky. Nejde však iba o detekciu, nakoľko na ne aj reaguje a vozidlo dokáže zastaviť.

Ak niekedy plánujú vydať plne autonómnu verziu Autopilota, práve jazda v meste je veľmi dôležitý bod, ktorý je potrebné doladiť. Tam totiž jazdí väčšina majiteľov. Elon Musk síce tvrdí, že spoločnosť je veľmi blízko 5 stupňa autonómneho riadenia bez vstupov vodiča, realita je iná, nakoľko aj súčasná verzia Autopilota robí chyby na diaľničných úsekoch.

My samozrejme držíme spoločnosti Tesla palce, no nemyslíme si, že kompletne verzia Autopilota bude dokončená v priebehu tohto alebo budúceho roka.

 

21. júla 2020
Zdroj: Teslarati

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+