MojElektromobil

Avizovaná aktualizácia softvéru pre funkciu autopilota Tesla už konečne začala prichádzať k jednotlivým majiteľom. Prvé ohlasy hovoria, že v nej nájdete markantné vylepšenia a používatelia sú všeobecne dosť nadšení. Hoci celý systém je zameraný ešte stále skôr na jazdu po diaľnici, používatelia hlásia vylepšenia aj v ďalších smeroch.

Výrazné vylepšenia potvrdené majiteľmi

Aktualizácia prináša vylepšenú neurónovú sieť, ktorá súvisí s technológiou počítačového videnia. Vďaka takýmto technológiám vie Tesla Autopilot lepšie vyhodnocovať situáciu na cestách. Podľa majiteľov Tesiel, ktorí už update skúšali, je výrazne vylepšená detekcia jazdných pruhov. elektromobil v nich omnoho menej putoval od jednej čiary k druhej a držal sa omnoho viac v strede čiar. Veľmi dobrý pocit teda vyvolalo automatické natáčanie vozidla. To je podľa vodičov dokonca rýchlejšie a istejšie. Za zmienku určite stojí aj bezproblémová jazda po cestách, na ktorých dokonca neboli žiadne deliace čiary.

Náš tip
Riaditeľom vývoja umelej inteligencie pre Autopilota Tesla sa stal mladý Slovák

Majitelia, ktorí si išli hneď do ulíc vyskúšať novú aktualizáciu nešetrili nadšením:

“Aktualizoval som si motu Teslu na update 2018.10.4 a nemohol so sa dočkať otestovania. Stálo za to byť hore do štvrtej ráno! Model S 90D z marca 2017. Najväčší update Autopilota… Cítim sa 5-násobne bezpečnejšie.”

Na koniec treba už len dodať, že systém stále nie je úplne autonómny a nesmieme ani pri Autopilotovi zabúdať, že je potrebné byť v strehu.

Pozrite si aj ďalšie video:

https://youtu.be/txWzoTmuMi8

Zdroj: Electrek.co

19. marca 2018
Fotománia

+