MojElektromobil

Plánovanie trasy v elektromobiloch značky Tesla patrí medzi najlepšie na trhu. Stačí len zadať cieľovú destináciu a vozidlo vám navrhne najvhodnejšiu trasu, vrátane zastávok na nabíjanie. Nechýbajú ani informácie o tom, s koľkými percentami nabitia akumulátora k nabíjačke prídete, ako dlho budete nabíjať a s koľkými percentami odídete. Tomuto riešeniu sa na trhu len ťažko hľadá konkurencia.

Plánovanie trasy v Tesla aplikácii doteraz chýbalo

Problémom doteraz bolo, že plánovanie trasy bolo potrebné urobiť v aute. A pritom Tesla ponúka aj prepracovanú aplikáciu, ktorá bola o túto funkcionalitu ochudobnená. Portál Electrek informoval o tom, že sa to teraz zmenilo. S Tesla aplikáciou je teraz možné naplánovať si trasu ešte predtým, ako sadnete do vozidla.

tesla aplikacia planovanie
Plánovanie trasy v aplikácii | Zdroj: Tesla Owners Slovakia

Zatiaľ len pre iOS

Podľa našich informácií je plánovanie trasy momentálne k dispozícii len v aplikácii pre operačný systém iOS, pre Androidy by mala podpora prísť onedlho. Funkcionalita je zatiaľ ochudobnená len na zadanie finálneho cieľa, zastávky po ceste pridávať možné nie je.

Tesla Model Y 2022 Porovnanie
Tesla Model Y | Zdroj: Radovan Hlôška

Nová funkcionalita pribudla vo verzii aplikácie 4.20.69. V rámci tejto aktualizácie automobilka spomína dve hlavné novinky:

  • Pre párovanie auta so smartfónom na to, aby fungoval ako kľúč, už nepotrebujete kartu od auta
  • Plánovanie servisu poistných udalostí Tesla pre zákazníkov v USA

Zaujímavé je, že novinka v podobe plánovania trasy priamo v aplikácii sa v zozname zmien neuvádza. Ako môžete vidieť na obrázku vyššie, zadať je možné nielen cieľ, ale aj východiskovú destináciu. A to buď z aktuálnej polohy auta, ktorú aplikácia samozrejme pozná, prípadne si môžete zvoliť vlastný východiskový bod.

Viacero možností využitia

Plánovanie trasy je možné využiť viacerými spôsobmi. Napríklad ak potrebujete, aby vám niekto, kto v podobnom aute ešte nejazdil (a nevie ako nastaviť navigáciu) vašu Teslu doviezol na nejaké miesto. Po zadaní štartu a cieľa stačí len kliknúť na „Odoslať do auta“ a hotovo.

Mohlo by vás zaujímať:

Takéto plánovanie trasy môže pomôcť aj k lepšej psychickej pohode, pretože trasu si naplánujete vopred z pohodlia domova, sadnete do auta a o nič viac sa nemusíte starať.

Náš tip
Tesla Model Y a Model 3 sú v Európe opäť lacnejšie
21. apríla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+