MojElektromobil

Vlastníctvo vozidla Tesla a solárneho systému Tesla ponúka obrovské výhody z hľadiska udržateľného využívania energie a úspory nákladov. Teraz spoločnosť predstavila funkciu Charge on Solar, ktorá umožňuje vášmu vozidlu Tesla nabíjať iba pomocou prebytočnej slnečnej energie generovanej vaším solárnym systémom Tesla. Využitím prebytočnej solárnej energie na nabíjanie vášho elektrického vozidla môžete maximalizovať hodnotu solárneho nastavenia vášho domova a znížiť svoju závislosť od siete, informuje Tesla.

Aktivácia Charge on Solar predstavuje jednoduchý proces prostredníctvom aplikácie Tesla. Začnite otvorením aplikácie a výberom vozidla. Potom klepnite na možnosť „Charge on Solar“ a podľa pokynov nastavte limit nabíjania a miesto nabíjania. Od tohto momentu, kedykoľvek nabijete svoje vozidlo na určenom mieste, funkcia Charge on Solar automaticky zaistí, že sa nabije na limit, ktorý ste nastavili, a to výhradne pomocou prebytočnej dostupnej slnečnej energie.

Ľavý slider slúži na určenie percentuálnej hodnoty nabitia zo Slnka. Pravý slider hovorí o požadovanej percentuálnej hodnote nabíjania, pokiaľ sa v sieti nachádza prebytočná energia zo solárnych panelov | Zdroj: Tesla

Jednou z pozoruhodných funkcií Charge on Solar je „slider so slnkom“ v aplikácii Tesla. Ten sa nachádza naľavo od štandardného posúvača limitu nabíjania. Tento slider vám umožňuje nastaviť limity nabitia, čo umožňuje vášmu vozidlu nabíjať sa z akéhokoľvek dostupného zdroja energie. To je užitočné najmä v dňoch, keď nemusí byť dostatok solárnej energie na úplné nabitie vášho vozidla.

tesla aplikacia
Takto to vyzerá v aplikácii | Zdroj: Tesla

Pre optimálne solárne nabíjanie a dostatočný dojazd počas celého dňa spoločnosť Tesla odporúča pripojiť vozidlo počas denného svetla, kedykoľvek ste doma. Ak máte doma Tesla Powerwall, správanie vášho vozidla pri nabíjaní bude ešte dynamickejšie. Vozidlo bude nepretržite upravovať svoj nabíjací výkon, približne každých 10 sekúnd, aby zodpovedalo kolísaniu nadmernej solárnej energie a spotreby energie inde vo vašej domácnosti. To zaisťuje, že sa vaše vozidlo nabíja inteligentne a maximálne využíva dostupnú solárnu energiu.

Nabíjanie len z prebytočnej energie v sieti

Okrem toho, ak máte tarifný plán podľa času používania, môžete kombinovať Charge on Solar s Plánovaným(Schedule) nabíjaním. Vaše vozidlo Tesla sa tak bude počas dňa nabíjať z prebytočnej slnečnej energie, pričom v noci využije aj nízke náklady na energiu zo siete.

Ak chcete naplánovať nabíjanie v aplikácii Tesla, postupujte takto:

  1. Otvorte aplikáciu Tesla.
  2. Vyberte svoje vozidlo.
  3. Vyberte Schedule.
  4. Povoľte „Schedule“ a vyberte čas.

Využitím slnečnej energie na nabíjanie vášho vozidla Tesla nielen ušetríte peniaze, ale prispejete aj k čistejšej a udržateľnejšej budúcnosti. Vďaka funkcii majú majitelia Tesly väčšiu kontrolu nad svojou spotrebou energie a môžu jazdiť s istotou, ktorá pramení z vedomia, že robia ekologicky zodpovedné rozhodnutia.

Náš tip
S objednávkami na Cybertruck sa roztrhlo vrece. Čakacia doba je až 5 rokov
25. júla 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+