MojElektromobil

Tesla nie je len automobilka, za sebou totiž majú taktiež ambiciózny projekt solárnej strechy. Ten veľmi dobre zapadá do celej myšlienky znižovať uhlíkovú stopu na absolútne minimum. Solárna strecha Tesla si taktiež musela prejsť náročnejším obdobím, no v posledných mesiacoch sa im darí zvyšovať produkciu panelov, čo prirodzene znamená aj viac inštalácií. Zatiaľ najväčší projekt bol nedávno realizovaný na Floride s pozoruhodným výkonom až 44 kW.

Touto strešnou elektrárňou sa pochválil na Twitteri Tony Cho a k pár vetám pridal aj krátke video, kde vysvetľuje ďalšie detaily. Aj keď je výkon celého systému skutočne veľkolepý, pokryť má 80 percent spotreby celého domu. Na streche sa nachádza takmer 800 strešných panelov, ktoré energiu ukladajú do batérií Tesla powerwall. Z toho, čo môžeme vidieť vo videu, majú byť na tento účel použité 4 batérie. Energia je následne, v prípade potreby, posielaná do domu cez DC – AC menič. Zaujímavosťou je, že pod strechou bola použitá fólia kompletne obrandovaná logom Tesla.

Tony Cho v závere videa spomína, že ide o 26. Tesla Solar Roof inštaláciu na Floride.

Tesla solárna strecha sa dostala do pozornosti aj Elona Muska, ktorý ju označil za jednu z najlepších.

12. januára 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+