MojElektromobil

Obrovské požiare v Austrálii si vyžiadali až 1 miliardu uhynutých zvierat, vyše 30 ľudských životov a zničené domácnosti. Mnohí ostali bez elektrickej energie. Tesla a partneri týmto ľuďom nainštalovali solárne systémy a batérie do 24 hodín.

Energetická infraštruktúra bez emisií

Zakladateľ spoločnosti Atlassia Mike Cannon-Brooks intenzívne spolupracuje s Teslou a výsledkom ich spolupráce bol aj najväčší projekt batériového úložiska na svete s batériami Tesla Powerpack. Odvtedy je Austrália pre energetické produkty Tesly najväčším trhom, miestnym pomáha v boji proti vysokým cenám a častým výpadkom energie.

Austrálske požiare zničili územie približne o rozlohe celej Slovenskej republiky a zničili aj elektrickú distribučnú sieť. Výpadky energie sú tak v poslednej dobe omnoho častejšie. Investor Mike Cannon-Brooks rozbehol s Teslou a firmou 5B projekt s názvom Resilient Energy Collective, ktorého cieľom je vybudovať novú energetickú infraštruktúru na báze čisto solárnej energie a batérií.

Zničený elektrický stĺp (Foto: Resilient EC)
Zničený elektrický stĺp (Foto: Resilient EC)

Nainštalované za 24 hodín, funkčné celý rok

Prefabrikáty solárnych systémov a batérií Tesla Powerwall boli nainštalované a funkčné do 24 hodín. Sú schopné poháňať domácnosti a firmy 24 hodín denne každý deň v roku. V porovnaní s s inými solárnymi systémami tieto vyrobia dvakrát viac energie na meter štvorcový, takže potrebujú dvakrát menší priestor.

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+