MojElektromobil

Tata Motors je automobilka, ktorá je známa najmä na indickom trhu. Produkuje cenovo dostupné elektromobily, ktoré by sa teoreticky mohli ujať aj v iných krajinách. Momentálne skúma svoje možnosti a zvažuje expanziu. Spoločnosť má údajne schopnosť priniesť svoje produkty aj globálne a aktívne sa tým zaoberá, informoval portál Electrive.

Lacné elektromobily s globálnym potenciálom

Lacné elektromobily majú určite veľký potenciál preraziť aj na bohatších trhoch. Aj známejšie automobilky pracujú na modeloch, ktorých hlavným lákadlom má byť práve nízka cena. Na trhu však nemáme momentálne žiadny model, ktorý by významne prehovoril do predajných čísel.

Tata Punch
Zdroj: Tata Motors

Tata Motors je však opatrná, keďže v poslednom čase sa udialo mnoho dôležitých vecí, ktoré sa týkajú dovozu elektromobilov či už do Európy alebo USA. Práve tieto dva trhy môžu byť pre automobilku veľmi zaujímavé, no zavádzajú pomerne vysoké clá na vozidlá z tretích krjaín. Je preto potrebné vyhodnotiť všetky faktory súvisiace s clom, dovozom a celkovou predajnou cenou a dospieť k záveru, či vôbec niečo takéto má naozaj zmysel.

Mohlo by vás zaujímať:

Plánom je momentálne dokončiť medzinárodnú stratégiu už v priebehu niekoľkých mesiacov. Momentálne na indickom trhu predáva tri mestské vozidlá, ktoré začínajú na cene v prepočte približne 9 tisíc eur.

Tata Punch
Zdroj: Tata Motors

V pláne je aj predstavenie malého SUV-kupé Tata Curvv.ev a kompaktného SUV Tata Harrier.ev, a to do marca budúceho roku. Samozrejme, predaj je zatiaľ plánovaný len na domácom indickom trhu. Neskôr počas nasledujúcich mesiacov by mali do portfólia pribudnúť aj ďalšie nové modely.

Nové modely, nová platforma

Celosvetový predaj elektromobilov Tata Motors by mohol začať modelovým radom Tata Avinya. Ten má zahŕňať elektromobily z kategórie SUV a MPV, pričom postavené budú na novej elektrickej platforme EMA (Electrified Modular Architecture). Výhodou použitia tejto platformy má byť vyšší výkon, kultivovanosť a lepšia efektívnosť.

Náš tip
Ďalší lacný elektromobil na dosah. Citroën ë-C3 dostal oficiálnu slovenskú cenu
4. júla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+