MojElektromobil

Systém autonómnej jazdy Tesla FSD Beta prináša nové prekvapenia každý deň. Každý deň sa učí a zlepšuje. Pozrite sa, ako obieha smetiarske vozidlo alebo vyhne sa oproti idúcemu autu.

Názov “systém plne autonómnej jazdy Tesla” je podľa niektorých zavádzajúci a niektorí dokonca volajú po zastavení jeho testovania. Na systém reálne musí po celý čas dohliadať jeho užívateľ. Je však úžasné sledovať, ako dokáže jazdiť sám cez svetelné križovatky alebo promptne reagovať na účastníkov premávky na priechodoch pre chodcov.

Nastali už aj nebezpečné situácie. Systém nie je zďaleka dokonalý a každý deň sa učí. Tesla už vydala aj jeho aktualizácie a do konca roka ho chce sprístupniť viacerým užívateľom v USA.

Na fóre Reddit sa objavilo video, v ktorom Tesla Model 3 na mestskej ceste obieha smetiarske vozidlo. Vykukuje do protismeru a nakoniec sa rozhodne vozidlo obehnúť.

Obiehanie je riskantný manéver, no podľa videa má vodič obidve ruky na volante a je pripravený zasiahnuť. Po obehnutí smetiarskeho vozidla sa Tesla príliš dlho drží v protismere.

FSD Beta 5 – Passing Garbage Truck – 2020.44.15.3 from teslamotors

Na ďalšom zaujímavom videu môžete vidieť ako sa Tesla s autonómnym softvérom FSD Beta uhne protiidúcemu vozidlu v zúženej premávke. Tesla zaregistruje prázdne parkovacie miesto na kraji cesty a zastaví v ňom, aby protiidúce vozidlo bezpečne prešlo okolo.

Najviac záznamov systému Tesla FSD Beta v praxi môžete sledovať v komunite týchto ľudí hlavne na Twitteri, zverejňujú ich napríklad Tesla Owners Silicon Valley alebo Kim Paquette.

14. decembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+