MojElektromobil

Tesla upravila ceny svojich solárnych produktov a na webe tvrdí, že sú o tretinu lacnejšie oproti podobným produktom konkurencie.

Tesla zaviedla aj garanciu najnižšej ceny. Ak je zákazník so systémom nespokojný, Tesla mu ho odmontuje a do siedmich dní vráti plnú sumu peňazí.

Tesla Solar Roof ceny
Ceny solárnych striech Tesla (Zdroj: Tesla)

Návratnosť za šesť rokov

“Veľká solárna strecha” Tesly má výkon 12,2 kW a stojí 17 390 USD (po odpočítaní dotácie). Tesla tvrdí, že takýto systém sa splátí v štáte Kalifornia len za šesť rokov potom ušetrí majiteľovi ~88-tisíc (78 140€) dolárov do konca svojej životnosti. V prípade štátu Nové Mexiko majiteľ ušetrí 55-tisíc a vo Vermonte 47-tisíc dolárov.

Solárne systémy Tesly si môže zákazník kúpiť za hotovosť, na splátky, a v 6 štátoch ponúka aj fixné predplatné, ktoré si môže zákazník kedykoľvek zrušiť.

Výroky Tesly o najlacnejšej solárnej energii vychádzajú z dát Solar Energy Industry Association. Táto organizácia v 1.kvartáli 2020 zverejnila ceny solárnej energie pre domácnosti na úrovni 2,83 USD za watt.

Ceny energie zo solárnych systémov Tesly sa pohybujú od 2,44 USD za watt po 1,84 USD za watt vyprodukovanej energie.

25. júna 2020
Zdroj: Electrek

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+