MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2020 Košice sa v odborných prednáškach a prezentáciách venoval rôznorodým oblastiam, ktoré súvisia s elektromobilitou a dopravou budúcnosti.

Jedna z prednášok, Smart Mobilita na Slovensku v roku 2020, priniesla odpovede na dôležité otázky a priblížila smer, ktorým sa bude Slovensko uberať v najbližších rokoch.

Stredobodom problematiky je projekt “Smart Mobility” z dielne Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a Ministerstva dopravy a výstavby SR. Keď ho zjednodušíme, tak zastrešuje tri kľúčové oblasti:

  • združuje všetky sektory a oblasti, ktorých sa problematika inteligentnej mobility týka
  • rieši otázku financovania tejto komplexnej problematiky
  • hľadá a pracuje na aplikovaný reálne vykonateľných projektov fungujúcich v zahraničí

Projekt celkovo pracuje na tom, aby mestá a obce vedeli efektívne nasadzovať inovatívne riešenia, ktoré majú prospievať kvalite života občanov a zvyšovať ich konkurencieschopnosť.

Prezentácia Smart Mobilita na Slovensku v roku 2020 popisuje jednotlivé časti celého projektu a poukazuje na ich vzájomné prepojenie s ďalšími oblasťami. Stručne povedané, ukazuje, o čom to celé vlastne je. Nakoľko ide o komplexnú tému vysvetľuje aj to, akým spôsobom sa pracuje na dosiahnutí vytúženého cieľa – do miest priniesť inovácie, ktoré sú štandardnom v západnej Európe.

Dozviete sa aj to, ako napreduje rozvíjanie konceptu inteligentnej mobility na Slovensku, ako aj to, ktoré zaujímavé riešenia už na Slovensku reálne fungujú. Inovatívne riešenia, ktoré vznikajú na Slovensku si pritom nechceme nechávať len pre seba. Slovensko má záujem o ich exportovanie do zahraničia.

Ako to celé bude vyzerať vysvetľujú Peter Kárpáty, projektový manažér & generálny štátny radca, Ministerstvo Investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR a Martin Horváth, hlavný štátny radca, MH SR.

11. septembra 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+