MojElektromobil

Smart Greeen Mobility je vzdelávací projekt zameraný na oblasť zelenej mobility s najväčším dôrazom na elektromobilitu. Jeho hlavným cieľom je priblížiť, najmä mladým ľuďom, dôležité témy zo sveta zelenej mobility a pripraviť ich na zmeny, ktoré ich čakajú v blízkej budúcnosti.

Projekt sa dočkal svojho slávnostného spustenia koncom novembra 2022 na Strednej priemyselnej škole dopravnej vo Zvolene, a na Fakulte riadenie a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline. To znamená, že dnes vám už nič nebráni v tom, aby ste sa pustili do vzdelávania a rozširovania svojich vedomostí v témach z oblastí zelenej mobility a elektromobility.

Stačí sa zaregistrovať na webovej stránke Smart Greeen Mobility a hneď sa môžete vrhnúť na prvé tematické okruhy. Najskôr sa ešte samozrejme čaká vstupný dotazník. Netreba sa toho báť. Slúži len na overenie vašich súčasných vedomostí. Po absolvovaní vstupného dotazníka vás už privítajú prvé videokurzy zamerané na témy Zelená mobilita a postoj EÚ, SR a ČR, Alternatívne pohony motorových vozidiel, Nabíjanie elektromobilov, súčasnosť a plány do budúcna, ako aj téma číslo štyri – Povinná výstavba nabíjacej infraštruktúry.

Téma číslo 4: Povinná výstavba nabíjacej infraštruktúry

V téme číslo štyri s názvom Povinná výstavba nabíjacej infraštruktúry sa spolu s odborníkmi pozrieme na problematiku pravidiel a povinností pri budovaní nabíjacích staníc pre elektrické autá. Zistíme pri ktorých budovách je budovanie nabíjacích staníc povinnosťou, ako vyzerá celý proces zriadenia nabíjacieho miesta, dozvieme sa aj niečo o stave v okolitých krajinách a podpore zo strany štátu.

Po pozretí vzdelávacieho videa na vás čaká krátka kontrolná otázka, ktorá preverí, či ste informáciám venovali dostatočnú pozornosť. Následne dôjde k otvoreniu piateho videokurzu na tému Energetická infraštruktúra + Energetický mix.

Certifikát za úspešné absolvovanie kurzu

Absolvovanie vzdelávacieho kurzu Smart Green Mobility vám nezaberie veľa času, no značne vám môže pomôcť pri budúcom uplatnení v pracovnej sfére. Po úspešnom absolvovaní kurzu získate oficiálny certifikát, ktorý poskytuje konkurenčnú výhodu na trhu práce a zvyšuje dôveru zamestnávateľov vo vedomosti jeho držiteľa.

Náš tip
Čo je to Smart Green Mobility? Všetko, čo potrebujete vedieť o vzdelávacom projekte | VIDEO
2. januára 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+