MojElektromobil

Smart Greeen Mobility je vzdelávací projekt zameraný na oblasť zelenej mobility s najväčším dôrazom na elektromobilitu. Jeho hlavným cieľom je priblížiť, najmä mladým ľuďom, dôležité témy zo sveta zelenej mobility a pripraviť ich na zmeny, ktoré ich čakajú v blízkej budúcnosti.

Projekt sa dočkal svojho slávnostného spustenia koncom novembra 2022 na Strednej priemyselnej škole dopravnej vo Zvolene, a na Fakulte riadenie a informatiky Žilinskej univerzity v Žiline. To znamená, že dnes vám už nič nebráni v tom, aby ste sa pustili do vzdelávania a rozširovania svojich vedomostí v témach z oblastí zelenej mobility a elektromobility.

Stačí sa zaregistrovať na webovej stránke Smart Greeen Mobility a hneď sa môžete vrhnúť na prvé tematické okruhy. Najskôr sa ešte samozrejme čaká vstupný dotazník. Netreba sa toho báť. Slúži len na overenie vašich súčasných vedomostí. Po absolvovaní vstupného dotazníka vás už privíta prvý videokurz zameraný na tému Zelená mobilita a postoj EÚ, SR a ČR. Po úspešnom zvládnutí prvého kurzu sa môžete pustiť do témy číslo dva s názvom Alternatívne pohony motorových vozidiel.

Téma číslo 2: Alternatívne pohony motorových vozidiel

Druhá téma vzdelávacieho kurzu Smart Green Mobility nesie názov Alternatívne pohony motorových vozidiel. Vo vzdelávacom videu sa priamo od odborníkov dozviete všetky potrebné základy o vozidlách s alternatívnym pohonom.

Od životného cyklu a vplyv jeho jednotlivých častí na životné prostredie cez bližší pohľad na vodík a jeho využitie v doprave až po plynulý vstup do sveta elektromobility. Zodpovieme si aj základnú otázku: Prečo sú elektromobily z pohľadu riešenia emisnej otázky v doprave považované za tú správnu cestu?

Po pozretí vzdelávacieho videa na vás čaká krátka kontrolná otázka, ktorá preverí, či ste informáciám venovali dostatočnú pozornosť. Následne dôjde k otvoreniu tretieho videokurzu na tému Nabíjanie elektromobilov, súčasnosť a plány do budúcna.

Certifikát za úspešné absolvovanie kurzu

Absolvovanie vzdelávacieho kurzu Smart Green Mobility vám nezaberie veľa času, no značne vám môže pomôcť pri budúcom uplatnení v pracovnej sfére. Po úspešnom absolvovaní kurzu získate oficiálny certifikát, ktorý poskytuje konkurenčnú výhodu na trhu práce a zvyšuje dôveru zamestnávateľov vo vedomosti jeho držiteľa.

Náš tip
Čo je to Smart Green Mobility? Všetko, čo potrebujete vedieť o vzdelávacom projekte | VIDEO
19. decembra 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+