MojElektromobil

Podľa neoverených informácií zo zákulisia Škody bude novučký model Škoda Vision iV dostupný už v priebehu budúceho roka 2020.

Celý proces sa mal značne urýchliť aj vďaka tomu, že použité vnútornosti budú pochádzať z dnes už predávaného modelu Audi e-tron.

Ďalšou potešujúcou správou z rovnakého zdroja sú informácie, že došlo k pokroku aj v oblasti spotreby, ktorá by mala byť lepšie odladená. Práve koncernový bratranec Audi e-tron mal s efektivitou spočiatku problémy. Nedávno sa však objavili správy o zlepšení dojazdu vďaka viacerým optimalizáciam.

Prvotné informácie z autosalónu v Ženeve uvádzali, že nový elektrický crossover od Škody sa bude honosiť veľmi slušným dojazdom – spomínalo sa konkrétne číslo 500 km (WLTP). Hoci má byť Škoda Vision iV narozdiel od e-tronu postavená na čisto elektrickej platforme MEB, priestor na batériu nie je neobmedzený. Preto je optimalizácia spotreby kľúčová.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
Škoda Vision iV: nový elektrický crossover prinesie výborný dojazd
Náš tip
Škoda Vision iV si zachová 90 % dizajnu z konceptu
Náš tip
Audi vylepšuje efektivitu e-tronu: Dojazd sa zvýši o 25 kilometrov
Náš tip
Audi e-tron Sportback: Športovo ladený elektromobil
12. decembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+