MojElektromobil
  • Prelomové vozidlo značky ŠKODA, elektromobil ENYAQ iV, oficiálne vstupuje na slovenský trh
  • V každej autorizovanej predajni ŠKODA u nás si môžu prísť záujemcovia ENYAQ iV pozrieť a získať potrebné informácie už od 25. mája, samozrejmosťou je možnosť skúšobnej jazdy
  • Na Slovensku, v rámci predpredaja je objednaných viac ako 60 klientských áut, vôbec prvý ENYAQ iV na Slovensku už má svoju majiteľku, objednala si ho hneď v prvý deň zahájenia predpredaja

 Bratislava 19. mája 2021 – Prvý, revolučný elektromobil značky ŠKODA ENYAQ iV bude k dispozícii aj pre slovenských zákazníkov priamo v showroomoch autorizovaných predajcov. Jeho oficiálny predaj sa na Slovensku začína už od 25. mája 2021. Pre značku ŠKODA znamená tento model nielen vstup do éry elektromobility, ale už aj úspechy v podobe významných medzinárodných ocenení za dizajn a bezpečnosť. Budúci majitelia si budú môcť ENYAQ iV pozrieť naživo, absolvovať testovaciu jazdu a oboznámiť sa s možnosťami nabíjania, ktoré ŠKODA svojim zákazníkom ponúka. Prvé vozidlá ENYAQ iV už brázdia slovenské cesty, úplne prvý kus si v deň spustenia predpredaja objednala mladá rodina zo západného Slovenska.

Od prvého dňa spustenia predpredaja je o ENYAQ iV veľký záujem. Prináša totiž skutočnú revolúciu v oblasti zelenej mobility a to prostredníctvom všestranného, spoľahlivého a robustného spoločníka pre každodenný život. Nezabúda pritom ani na svoj emocionálny dizajnový jazyk, prináša úplne novú koncepciu interiéru inšpirovanú svetovými trendmi v bývaní a pokračuje v rozširovaní palety praktických prvkov Simply Clever. Súčasťou balíčka môže byť pri kúpe vozidla aj Wallbox, domáca nabíjacia stanica, ktorou ŠKODA pokračuje v budovaní ekosystému pre fanúšikov čiastočne elektrifikovaných či plne elektrických modelov, či praktická POWERPASS karta, ktorá poskytuje zákazníkom slobodu v nabíjaní v celej Európe.

„Model ŠKODA ENYAQ iV skutočne umožňuje meniť pohľad na elektromobilitu. Búra mýty a dokazuje, že to je plnohodnotné rodinné auto. Napĺňa všetky požiadavky bežného každodenného využívania a zároveň predstavuje absolútne praktické, bezpečné a pohodlné vozidlo pre každého. Preto som rád, že prišiel čas, kedy si ho môžu zákazníci vyskúšať na vlastnej koži v každom našom autorizovanom showroome. Z vlastnej skúsenosti môžem potvrdiť, že budú príjemne prekvapení a ENYAQ iV prekoná ich očakávania,” uviedol Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko a dodáva: „ENYAQ iV už stihol získať prestížnu medzinárodnú cenu za dizajn Red Dot či najvyššie hodnotenie päť hviezdičiek v bezpečnostných testoch Euro NCAP v oblasti ochrany dospelých aj detí v interiéri vozidla, čo opäť potvrdzuje jeho kvality.“

Lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť

Ešte lepšie však môže byť nielen vidieť, ale rovno aj zažiť. Testovacia jazda bude totiž k dispozícii záujemcom priamo u autorizovaných predajcov značky ŠKODA. Praktická skúsenosť s elektromobilom priamo z ciest ukáže budúcim majiteľom, aký môže byť ich každodenný zážitok z bezpečnej, pohodlnej, ale aj energickej jazdy s mnohými pomocníkmi či permanentným online pripojením prostredníctvom moderného systému infotainmentu. Samozrejmosťou je stále dôraz na bezpečnosť a protiepidemiologické opatrenia v každom showroome, ako aj počas testovacích jázd.

Wallbox: pohodlné nabíjanie v garáži

Ďalším krokom budovania zeleného ekosystému je aj predstavenie Wallboxov, domácich nabíjacích staníc. Tie sú v sieti autorizovaných predajcov v troch variantoch s maximálnou rýchlosťou nabíjania 11 kW/h. Dajú sa bez komplikácií nainštalovať do garáže či parkovacieho domu. Nabíjanie s rýchlosťou 11 kW/h v praxi znamená, že napríklad elektromobil ŠKODA ENYAQ iV s 80 kWh batériou dokáže nabiť z 0 na 100 % za 7,5 hodiny. ŠKODA AUTO pripravila aj výhodné a jednoduché riešenie pre zákazníkov, ktorí plánujú využívať aj verejné nabíjacie stanice. Ide o službu POWERPASS, ktorá umožňuje prostredníctvom RDIF karty alebo aplikácie POWERPASS pre chytré mobilné telefóny, jednoducho nabiť vozidlo na viac ako 200 000 nabíjacích bodoch, vrátane Slovenska.

Praktický, bezemisný a štýlový

ENYAQ iV, ako čisto elektrické SUV značky ŠKODA, je prvým sériovým modelom českej automobilky na báze modulárnej elektrifikovanej platformy koncernu Volkswagen. Spája v sebe známe prednosti vozidiel ŠKODA, medzi ktoré patrí veľkorysý priestor a emocionálny vzhľad a navyše poskytuje dojazd na čisto elektrický pohon viac ako 500 kilometrov (podľa WLTP). K dispozícii je vo viacerých variantoch, pričom zákazníci majú na výber z troch rôznych kapacít batérie a piatich výkonových stupňov. Základné prevedenie ENYAQ iV 50 štartuje už na cene 34 590 eur s výkonom 109 kW a 55 kWh batériu. Najvýkonnejší ENYAQ 80 iV má elektromotor s výkonom 150 kW a kapacitu batérie 82 kWh. Tento plne elektrický model s krátkym nabíjacím časom ponúka aj napriek kompaktným vonkajším rozmerom ešte viac priestoru pre cestujúcich a batožinu. Vozidlo má úplne nový interiér a najmodernejšie možnosti konektivity a infotainmentu v kombinácii so Simply Clever prvkami.

20. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+