MojElektromobil

Nové elektromobily Škoda Enyaq iV budú dostupné aj vo verzii pre záchranárske zložky. Verzie vhodné pre hasičov, záchranárov ale aj políciu automobilka zatiaľ predstavila na náčrtoch.

Škoda sa svoju čerstvú elektrickú snaží skutočne výrazné pretláčať a má na to aj dobrý dôvod. Ide o prvý plnohodnotný elektromobil od Škody, ktorý je priestranný a zároveň ponúka veľmi dobré elektrické parametre. Aj napriek rozmerom je stále veľmi efektívny, má veľmi dobrý dojazd a aj rýchle nabíjanie. Dojazd cez 500 kilometrov a nabíjanie do 30 minút je už naozaj postačujúce v drvivej väčšine prípadov. Automobilka k Škoda Enyaq iV pristupuje ako k plnohodnotnému autu a vidieť to aj na nových predstavených verziách.

Vlastné elektromobily Škoda Enyaq iV si budú môcť kúpiť policajti, hasiči a aj záchranárske zložky. Tieto modely budú dostupné v dvoch variantoch, a to s 58 kWh a 77 kWh trakčnou batériou, výkonom 201 koní a zrýchlením z 0 na 100 km/h za 8,5 sekundy.

Náš tip
PRVÁ JAZDA Škoda Enyaq iV: Testovali sme elektrické SUV s rozumnými vlastnosťami a dojazdom
30. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+