MojElektromobil

ŠKODA sa aktuálne pripravuje na formálne predstavenie ďalšieho elektromobilu, ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV, ktorý má byť vrcholným modelom českej automobilky.

Už koncom roka 2021 zverejnila niekoľko stručných informácií a krátke video vyzdvihujúce súčiniteľ odporu vzduchu cx=0,234 a prednú masku Crystal Face so 131 LED diódami. Niet sa čomu čudovať, ide o ikonické vlastnosti nového elektromobilu.

Najnovšie došlo už aj k zverejneniu takzvaných oficiálnych dizajnérskych náčrtov modelu ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV, na základe ktorých získavame pomerne dobrú predstavu o celkovo prevedení pripravovaného elektrického auta.

ŠKODA pri tejto príležitosti opätovne pripomína skvelé aerodynamické vlastnosti, modulárnu platformu MEB, ako aj použitie viacerých ikonických prvkov. Už z názvu je jasné, že ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV je vlastne dobre známy ENYAQ v ďalšom prevedení a samotné skice túto skutočnosť len podčiarkujú.

ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV | Foto: ŠKODA AUTO
ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV | Foto: ŠKODA AUTO
Náš tip
ŠKODA ENYAQ COUPÉ iV: Oficiálne predstavenie sa uskutoční 31. januára 2022
11. januára 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+