MojElektromobil

Známy 4-miestny hatchback v čisto elektrickej verzii, Škoda CITIGOe iV, bol vďaka uvádzaciemu bonusu a pripravovaným štátnym dotáciam natoľko lákavou možnosťou, že už koncom novembra bol beznádejne vypredaný. Budúci majitelia sa k nemu totiž mohli kombináciou akcií a dotácie dostať už za cenu 9590 € vrátane DPH.

Škoda ešte počas novembra na svojom webe informovala, že predobjednávky s využitím akcie „Bonus ŠTART“ vo výške 3600 € už nie je možné uplatniť, nakoľko došlo k vyčerpaniu pripravenej kvóty, ktorá bola pre slovenský trh v roku 2019 stanovená na 300 vozidiel.

Opäť v ponuke, no s nižším bonusom

Spustenie štátnych dotácií na elektromobily a plug-in hybridy ukázalo, že o autá tohto typu je obrovský záujem. Na túto skutočnosť pravdepodobne reaguje aj Škoda, ktorá počas 19. decembra zverejnila nový cenník na spomínaný elektromobil CITIGOe iV.

Vozidlá si teda zákazníci môžu opäť objednávať, tentokrát už ale len so zníženým štartovacím bonusom vo výške 1200 €. Základná predajná cena sa nezmenila, zostáva na výške 21 190 €. Po využití čerstvého bonusu sa tak dá zakúpiť za 19 990 € vrátane DPH. Škoda na webe neuvádza, koľko vozidiel má pripravených, ani to, kedy ich bude dodávať. Podľa našich informácií to však stále má byť v rámci roka 2020.

Vzhľadom na to, že dotácie sú už minuté a navyše bol znížený aj štartovný bonus, nejde už o takú atraktívnu ponuku ako pôvodne, no nejakí tí záujemcovia o kúpu by sa objaviť určite mali. Svojich záujemcov si model určite nájde aj z radov úspešných žiadateľov o dotáciu, ktorí ešte auto nemajú rezervované.

CITIGOe iV v skratke

CITIGOe iV má dĺžku 3597 mm a objem kufra 250 litrov. Pohonné ústrojenstvo pozostáva z elektromotora na prednej náprave s výkonom 61 kW a krútiacim momentom 212 Nm. Akumulátor s kapacitou 36,8 kWh poskytne dojazd 260 km (WLTP) a bude naň platiť záruka 8 rokov, resp. 160 000 km.

Mohlo by vás zaujímať

Náš tip
V Bratislave sa začala sériová výroba Škoda CITIGOe iV

 

20. decembra 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+