MojElektromobil
  • Prvú ŠKODA ENYAQ iV odovzdali zákazníčke u autorizovaného predajcu AutoBors
  • Míľnik na ceste značky ŠKODA k elektromobilite na Slovensku
  • Odštartovanie dodávok modelu ENYAQ iV na slovenskom trhu

Bratislava 6. mája 2021 – Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko odovzdala prvé zákaznícke vozidlo ENYAQ iV. Od svetovej premiéry, ktorá bola 1. septembra 2020, si prvé elektrické SUV značky ŠKODA získalo pozornosť po celom svete. Rovnako tomu bolo i na Slovensku, kde si ho hneď v prvý deň po spustení predpredaja objednalo niekoľko zákazníkov. Vôbec prvú objednávku modelu ENYAQ iV na Slovensku urobila zákazníčka u autorizovaného predajcu AutoBors. Odovzdaním prvého zákazníckeho modelu ENYAQ iV zároveň odštartovali dodávky pre ostatných zákazníkov.

Na Slovensko prichádzajú modely ŠKODA ENYAQ iV. Úplne prvý si objednala zákazníčka u autorizovaného predajcu AutoBors v obci Nový Život hneď v prvý deň zahájenia predpredaja na Slovensku. Ide o model ENYAQ iV 80 s interiérom eco SUITE v elegantnej čiernej farbe. „Enyaq iV sa nám páčil už od svetovej premiéry a musím potvrdiť, že naživo úplne naplnil naše očakávania. Tešíme sa na prvé kilometre a na dobrodružstvá, ktoré nás v ňom čakajú,“ uviedla čerstvá majiteľka vôbec prvého objednaného elektrického SUV značky ŠKODA u nás Beatrix Galambošová. Nová majiteľka modelu ENYAQ iV sa rozhodla využívať aj praktický Wallbox na nabíjanie od ŠKODA. Vďaka nemu si bude môcť svoje vôbec prvé elektrické auto pohodlne nabíjať doma v garáži.

„S Wallboxom sme počítali od začiatku. Je to hlavne preto, že si dokážeme kontrolovať a manažovať nabíjanie podľa aktuálnej potreby a zároveň je to pre nás najpraktickejší variant. Pre domáce nabíjanie je to súčasne tá najlacnejšia a najefektívnejšia forma,“ dodala prvá majiteľka modelu ENYAQ iV na Slovensku. Keďže auto sa odovzdávalo presne v deň narodením pani Galambošovej, radosť z nového auta bola o to väčšia.

Škoda Enyaq iV odovzdanie prvý majiteľ

„Teší nás vysoký záujem zákazníkov o naše nové elektrické SUV. Už od prvého dňa spustenia predpredaja sme evidovali veľký záujem. Niet divu, model ENYAQ iV je skutočnou revolúciou a mení pohľad na elektromobilitu. V jednom balíku prináša moderný dizajn ocenený prestížnou cenou Red Dot, kvality značky ŠKODA, priestranný interiér a tiež modernú technologickú výbavu s vysokou úrovňou aktívnej i pasívnej bezpečnosti. A to všetko bez emisií,“ uvádza Jaroslav Hercog, riaditeľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko a dodáva: „Sme radi, že sme dnes pani Galambošovej mohli odovzdať vôbec prvé zákaznícke vozidlo ŠKODA ENYAQ iV a veríme, že im prinesie množstvo príjemných cestovateľských zážitkov. Želám celej rodine predovšetkým veľa šťastných kilometrov.“ V nasledujúcich dňoch si začnú postupne preberať modely ENYAQ iV ďalší retailoví aj fleetoví zákazníci.

Čisto elektrické SUV ŠKODA ENYAQ iV je prvým sériovým modelom českej automobilky na báze modulárnej elektrifikovanej platformy koncernu Volkswagen. Spája v sebe známe prednosti vozidiel ŠKODA, medzi ktoré patrí veľkorysý priestor a emocionálny vzhľad a navyše poskytuje dojazd na čisto elektrický pohon viac ako 500 kilometrov (podľa WLTP). K dispozícii je vo viacerých variantoch, pričom zákazníci majú na výber z troch rôznych kapacít batérie a piatich výkonových stupňov. Základné prevedenie ENYAQ iV 50 štartuje už na cene 34 590 eur s výkonom 109 kW a 55 kWh batériu.

Najvýkonnejší ENYAQ 80 iV má elektromotor s výkonom 150 kW a kapacitu batérie 82 kWh. Tento plne elektrický model s krátkym nabíjacím časom ponúka aj napriek kompaktným vonkajším rozmerom ešte viac priestoru pre cestujúcich a batožinu. Vozidlo má úplne nový interiér a najmodernejšie možnosti konektivity a infotainmentu v kombinácii so Simply Clever prvkami. ENYAQ iV zaujal už pri svojej premiére na udeľovaní cien „Red Dot“ a získal prestížne ocenenie za znamenitý produktový dizajn. Nová ŠKODA ENYAQ iV je taktiež jedným z najbezpečnejším vozidiel na trhu. V bezpečnostných testoch Euro NCAP získala najvyššie hodnotenie piatich hviezdičiek a dosiahla doteraz absolútne najlepší výsledok v oblasti ochrany dospelých aj detí v interiéri vozidla.

7. mája 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+