MojElektromobil

Začiatkom roka sme vám predstavili firmu Silence, ktorej korene siahajú do roku 2011. Dlhodobo sa zameriava na výrobu elektrických skútrov, pričom len nedávno začala ponúkať svoje portfólio produktov aj slovenským zákazníkom. V správe z januára sme vám teda priblížili ich prvé modely na našom trhu, no už teraz prichádzajú s vylepšenou verziou modelu S02 – MY20. Táto séria je orientovaná predovšetkým na profesionálne využitie kuriérmi či firmami, ktoré sa zameriavajú na rozvoz tovaru alebo jedál.

Praktický dizajn a vyšší výkon

Dizajn a vlastnosti skútra S02 MY20 sú navrhnuté presne pre toto využitie. Ponúka dostatočný priestor na nohy, takže neustále zosadanie a nasadanie by nemalo byť obmedzujúce. Rovnako výrobca počíta, že na skútri bude jazdiť iba jeden človek. Sedadlový priestor je preto zmenšený, čím dokázali získať viac priestoru pre väčší – 200 litrový box.

Nový model S02 MY20 však prináša najväčšie zmeny v oblasti technických parametrov. Pôvodný model disponoval motorom s výkonom 4 kW – v súčasnej verzii bol vymenený za motor s výkonom 7 kW. Špičkový výkon však môže dosiahnuť až 9 kW. Z tohto dôvodu mohla byť zvýšená maximálna rýchlosť skútra z pôvodných 80 na 90 km / h. Zrýchlenie z 0 na mestských 50 km / h zvládne pod štyri sekundy – presnejšie za 3,9 sekundy. Tieto hodnoty však môže ovplyvňovať zvolený režim jazdy.

S02 MY20

Batéria stratila na váhe

Zaujímavou vlastnosťou týchto skútrov je odnímateľná batéria. Tú si môžete zobrať so sebou napríklad aj domov a týmto spôsobom ju dobíjať. Jej kapacita je 5,6 kWh a poskytuje papierový dojazd 145 kilometrov. Reálny dojazd v meste by však mal byť približne 115 kilometrov. Kapacita batérie je totožná s predchodcom, no predsa len si prešla vylepšením. Štandardný kovový obal výrobca vymenil za hliníkový, vďaka čomu sa mu podarilo znížiť hmotnosť z pôvodných 45 kg na 40 kg.

O dostatok svetla sa stará LED technológia s nízkou spotrebou energie. Výrobca sa tiež pýši bezpečnosťou či bezkľúčovým štartovaním. Štandardný kľúč tu nahrádza mobilná aplikácia, cez ktorú môžete taktiež sledovať parametre ako zostávajúci dojazd, kapacitu batérie, aktuálnu rýchlosť či kde sa skúter práve nachádza. Rovnako tak vás však vie upozorniť pri neautorizovanom pohybe či vtedy, ak pri odstavení spadne.

Model S02 MY20 je už dostupný aj u nás, a to za cenu 6 156 €

12. mája 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+