MojElektromobil

Autosalón Elektromobilov 2020 sa nezadržateľne blíži. V dňoch 24. až 26. januára 2020 bude prebiehať jedinečná výstava so zameraním na novinky v revolučnom odvetví mobility v priestoroch OC Bory Mall v Bratislave. Na výstave sa predstaví aj renomovaný španielsky výrobca skútrov na elektrický pohon SILENCE.

>> Registrácia zadarmo <<<

Silence to nie je “len” elektromobilita, Silence je dokonalou súhrou spojenia všestrannosti, inovatívnosti a nadčasového dizajnu. Už samotný názov značky napovedá o nespornom benefite jej modelov a tým je absolútna bezhlučnosť ich prevádzky, čo nepochybne ocenia aj susedia. Spoločnosť SILENCE pôsobí na trhu už od roku 2011, avšak na slovenský trh prichádza až teraz.

Modely tejto známej španielskej spoločnosti sú navrhované tak, aby konečnému spotrebiteľovi prinášali čo najväčší komfort. V porovnaní s klasickými skútrami na spaľovací pohon výrobcovia myslia aj na budúcnosť trvale udržateľného rozvoja našej planéty.

Jednou z mnohých bezkonkurenčných výhod je, že spoločnosť Silence poňala mobilitu z úplne iného uhla pohľadu. Kým v súčasnosti je bežná závislosť na dobíjacích staniciach, pri týchto batériach nebudete viac priestorovo ani časovo obmedzení. Batéria je plne odnímateľná a ľahko prenosná. Stačí ju odpojiť, vytiahnuť rukoväť a na kolieskach jednoducho presunúť k zdroju elektrickej energie – a to doslova kdekoľvek, či už vo vašom byte, kancelárii alebo dokonca aj počas návštevy obľúbenej kaviarne. Túto inováciu nepochybne ocenia najmä obyvatelia panelákových sídlisk slovenských miest.

Ak si kladiete otázku čo so 40 kilovou “škatuľou” vo svojej obývačke alebo spálni, môžete si byť istí, že vďaka nadčasovému dizajnu batérie , máte aj tento “problém” vyriešený. Batéria môže poslúžiť aj ako dekoratívny doplnok, prípadne kus nábytku a tak prispieť k zútulneniu Vášho interiéru. Navyše, energia z batérie vďaka meniču napätia dokáže utiahnuť aj bežné domáce spotrebiče.

Na výstave spoločnosť predstaví slovenskej verejnosti dva modely – novinku S 01 a S 02

Model S 02 sa prioritne využíval pre potreby cargo spoločností či polície. Je vhodný pre prepravu menších balíkov, rozvozu pizze a v mestských zónach so sťaženým prístupom, kde sa bežný automobil nedostane. V zahraničí, najmä v Barcelone, „Mekke skútrov“ úplne bežne vidno na cestách kuriérov poštových služieb jazdiacich na týchto modeloch, ktoré posúvajú tzv. urban mobilitu na úplne inú úroveň.

Novinka S01 je vhodnejšia skôr na osobné využitie, kde sa na sedadlo bez problémov zmestí okrem vodiča aj spolujazdec. S dojazdom 115 km, max.rýchlosťou 100 km/h, výkonom motora až 7kW (11KW peak performance)je porovnateľná s motorkou s obsahom 125 cm3. Samotný užívateľ má však na výber podľa potreby aj batériu iných parametrov , čo ovplyvní aj dojazd 130km a maximálnu rýchlosť vozidla 45km/h.

Výrobca ponúka aj vlastnú aplikáciu, kde sa podľa očakávaní dostanete k informáciám ohľadne spotreby, nabití batérie a odhadovanom dojazde. O.i. aplikácia umožňuje bezkľúčové štartovanie, čo ocenia priaznivci tzv. motorsharingu. Taktiež máte prehľad o súčasnej polohe/geolokácii vozidla.

Výrobca samozrejme myslel aj na “bezpečnosť. “ – a tak Vás systém automaticky upozorní, ak dochádza k neohlásenému manipulavaniu a presunu zariadenia, teda krádeži. Obstarávacia cena vozidla je pochopiteľne vyššia v porovnaní s vozidlami na spaľovacie motory, no investície použité do „(ne)tankovania“ sa vám zaručene vrátia. Skútre nie sú teda šetrné len voči vašej peňaženke, ale aj životnému prostrediu. Tu treba poukázať aj na výhody regeneratívneho brzdenia, čo tiež ušetrí nemalé finančné prostriedky spojené s bežným servisovaním vozidla.

Nulové emisie CO2 a motorsharing prispieva pozitívne k ekológii, no výrobca myslel aj na „posmrtný život batérií.“ V prípade, že nebude ich výkon časom postačujúci pre jazdu , jednoducho poslúžia ako alternatívna zásoba energie pre chalupu alebo domácnosť, kde zdrojom môže byť solárny panel.

Čo sa týka „štandardu farebného prevedenia” modelov spoločnosti Silence, hovoríme o čiernej, bielej a zelenej farbe . Ak ale máte svoju vlastnú predstavu , ako by mal Váš skúter vyzerať – personalizované riešenie pre jednotlivca nie je problém.

Fanúšikov elektroskútrov určite nenechá chladnými ani pripravovaná spolupráca so SEATOM, či vízia štvorkolesového vozidla v blízkej budúcnosti.

Pre jedného z účastníkov tejto výstavy je pripravená aj možnosť „odskúšať si“ Scooter S01 na celý víkend.

Silence je partnerom podujatia Salón elektromobilov 2020.

20. januára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+