MojElektromobil

Holandský gigant v ropnom priemysle, firma Shell, začala s výstavbou prvých nabíjacích staníc pre elektromobily. S budovaním začali vo Francúzsku, presnejšie v hlavnom meste.

Elektromobilita je jednoznačne na vzostupe a aj na našich slovenských cestách môžeme vidieť vozidlá na elektrický pohon čoraz častejšie. Zlepšujú sa nielen parametre elektromobilov, ale aj ponuka na trhu a povedomie u širšej verejnosti. Všetko nasvedčuje tomu, že tento trend bude naďalej pokračovať a expandovať. Presne z tohto dôvodu sa musia aj ropní giganti obzerať po službách vhodných pre majiteľov elektromobilov.

Prvé nabíjacie huby Shell

Na Slovensku už dlhší čas nájdeme na vybraných čerpacích staniciach Slovnaft nabíjacie stanice pre elektromobily. Tieto miesta sa tak dostávajú do bodu záujmu aj pre tých, ktorí jazdia s vozidlom na elektrický pohon. Podobne na to ide aj Shell, ktorý začal s výstavbou prvých nabíjacích staníc pre elektromobily vo Francúzsku. Gigant sa pritom nezameral iba na výstavbu nabíjacích staníc, ale rovno na budovanie nabíjacích hubov. Prvé samozrejme vyrastú v Paríži a majú byť vybavené pomerne slušne.

Dané miesto bude obsahovať osem pomalých AC nabíjacích staníc s výkonom 22 kW a osem 50 kW DC nabíjacích staníc. Výkonnejšie rýchlo-nabíjacie stanice budú zatiaľ chýbať. Otvorenie prvého nabíjacieho hubu je odpoveďou nášmu záväzku elektrickej mobilite vo Francúzsku a bude podporovať energetický prechod v doprave. Zároveň ide o príležitosť opäť dostať značku Shell do srdca Paríža, uľahčiť prevádzkovateľom vozových parkov znížiť uhlíkovú stopu a pomôcť mestu so záväzkom znížiť emisie CO2,“ hovorí prezident Shell pre Francúzsko, Vincent Baril.

Náš tip
Slovnaft dal v spolupráci s Európskou Úniou do prevádzky prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily
10. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+