MojElektromobil

Na Slovensku síce zatiaľ nie je plnohodnotná sieť nabíjacích staníc pre elektromobily. Aj tu sa však začína blýskať na lepšie časy. Spoločnosť Slovnaft, jediná rafinéria na Slovensku,  v rámci projektu NEXT-E, v spolupráci s Európskou úniou nainštalovala na svojej čerpacej stanici na Prístavnej ulici svoju prvú nabíjaciu stanicu pre elektromobily.  Projekt NEXT-E má za úlohu vybudovať nabíjacie siete pre elektromobily naprieč šiestimi krajinami strednej a východnej Európy, kam patrí aj Slovenská republika.

Náš tip
5 nových rýchlonabíjačiek spúšťa na Slovensku spoločnosť GreenWay. My sme nechýbali pri tom!

Projekt NEXT-E je spolufinancovaný cez CEF – Connecting Europe Facility, v rámci ktorého sa nainštaluje 222 rýchlonabíjačiek a 30 ultranabíjačiek v Česku, Maďarsku, Slovinsku, Chorvátsku, Rumunsku a na Slovensku. Konzorcium NEXT-E dostalo grant vo výške 18,84 milióna eur na rozvoj elektromobility. Členmi konzorcia sú spoločnosti skupiny E.ON, spoločnosti skupiny MOL, Hrvatska elektroprivreda v Chorvátsku, PETROL v Slovinsku a Chorvátsku, Nissan a BMW.

“Do konca roka by mali pribudnúť v našej sieti čerpacích staníc ďalšie štyri elektronabíjačky. Služba je v súčasnosti bezplatná. Na Slovensku sa v rámci projektu vybuduje 18 rýchlonabíjacích a sedem ultranabíjacích staníc. Nainštalovanie všetkých elektronabíjačiek v šiestich krajinách bude realizované do konca roku 2020.” – hovorí Anton Molnár, hovorca Slovnaftu.

Majitelia elektrobilov môžu na čerpacej stanici Slovnaft na Prístavnej ulici nabíjať svoje vozidlá pomocou konektoru so striedavým, ako aj jednosmerným prúdom. Odhadovaný čas nabitia jedného elektromobilu na 80% je približne 30 minút.

Zdroj: Webnoviny

5. septembra 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+