MojElektromobil

Spoločnosť GreenWay Infrastructure spúšťa dnešným dňom spomínanú päticu rýchlonabíjacích staníc na Slovensku a to pozdĺž diaľnice D1. Aktuálne sieť nabíjačiek GreenWay zahŕňa desiatky staníc na Slovensku a v Poľsku. V prevádzke sú v súčasnosti nabíjacie stanice štandardu CHAdeMO, CCS a Type 2.

Náš tip
GREENWAY MENÍ SVOJ CENNÍK PRE NABÍJACIE STANICE | EXKLUZÍVNE

Nové nabíjacie stanice

Cena za rýchle DC nabíjenie prostredníctvom GreenWay nabíjačiek sa pohybuje v rámci programu Energia na hodnote 0,45€/kWh + €0,10/min. po 45. minúte. Cena za AC nabíjene činí následne 0,30€/kWh + €0,10/min. po 180. minúte. Partnermi pre nové nabíjacie stanice sa stali spoločnosti Tesco Stores SR, One Fashion Outlet Voderady a Motorest u Janíčkov Kúty.

Oficiálne spustenie prevádzky prebehlo dnes, 19. apríla 2018 o 15. hodine pred Hypermarketom Tesco Malacky. Práve Malacky sú jednou z piatich lokalít, kde sa nové nabíjacie stanice GreenWay nachádzajú. Tie dopĺňajú následne lokality ako Kúty, Púchov, Žilina a Voderady. Budovanie rýchlonabíjacích staníc GreenWay je takisto spolufinancované Európskou úniou v rámci programu Connecting Europe Facility.

Tesco Púchov a Žilina od 30. apríla 2018

Aktuálne má Tesco vybudovaných 18 čerpacích staníc na Slovensku s tromi rýchlonabíjacimi stanicami pri hypermarkete Šaľa, Prešov (Košická) a Košice (Trolejbusová). Rýchlonabíjacie stanice pribudnú pred spomínaným HM Tesco Malacky (v prevádzke DBT nabíjačka od dnes, 19. apríla 2018) a tiež pred pobočkami HM Tesco Púchov a Žilina (v prevádzke od 30. apríla 2018 – Púchov DBT nabíjačka a Žilina Efacec nabíjačka).

Spoločnosť Tesco ako líder v inováciách v maloobchode podporuje všetky nové technologické projekty, ktoré našim zákazníkom uľahčia každodenný život. Hoci elektromobilita je ešte v začiatkoch svojho rozvoja na Slovensku aj v Európe, chceme podporovať trendy, ktoré sú ohľaduplné voči životnému prostrediu. Aj preto sme sa rozhodli rozšíriť sieť nabíjacích staníc pre ekologické elektromobily pri našich predajniach. Do konca apríla pribudnú pri predajniach Tesco tri moderné rýchlonabíjacie stanice pre elektrické vozidlá, ktoré bude prevádzkovať náš partner GreenWay. Ďalšie stanice pribudnú pri predajniach Tesco do konca roka,“ uviedla Veronika Bush, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.

Rýchlonabíjacie stanice pri predajniach Tesco s výkonom 44 až 50 kW patria aktuálne k špičke. Zariadenie dokáže naraz nabíjať až dva elektromobily. Záujemca o využívanie staníc sa musí zaregistrovať na webe greenway.sk. Po každom nabití zákazník dostáva mesačne emailom faktúru za nabíjanie.

FOTOGALÉRIA

Zdroj: tlačová správa

19. apríla 2018

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+