MojElektromobil

Citroën odhalil 7-miestny model C3 Aircross. Novinka vychádza zo štandardného modelu ë-C3, ktorý má ambíciu sa stať jedným z najdostupnejších elektromobilom na slovenskom aj európskom trhu. Správu zverejnil koncern Stellantis.

Hlavným rozdielom oproti východiskovému modelu ë-C3 je najmä vnútorný priestor, ktorý v prípade verzie Aircross má poskytnúť útočisko až siedmim pasažierom na palube. Predĺžený rázvor poskytuje viac priestoru pre nohy cestujúcich v druhom a treťom rade sedadiel. V nadväznosti naň zase takmer kolmo zrezaná zadná časť zabezpečuje priestor pre cestujúcich v treťom rade.

Citroën ëC3 AIRCROSS
Citroën ë-C3 Aircross | Zdroj: Stellantis

Podľa Citroenu ide o významnú inováciu v subkompaktnom segmente, kedy vozidlo prináša možnosť usadiť až sedem osôb na palube – s dvoma sklopnými sedadlami v batožinovom priestore. Citroen ë-C3 Aircross sľubuje zvýšenú svetlú výšku, ktorá uľahčuje nastupovanie do vozidla a vodičovi prináša lepší výhľad.

Mohlo by vás zaujímať:

Citroen C3 Aircross

Citroën ë-C3 Aircross | Zdroj: Stellantis

Toto nové kompaktné SUV zdieľa platformu Smart Car s modelom ë-C3, ktorý predstavil Citroën len nedávno a už sa vyrába v Trnave.  Ten bol od začiatku navrhnutý na zástavbu čisto elektrického pohonu. Na jeho uvedenie na slovenský trh už čakáme a so sľubovanou cenovkou okolo 23 000 eur má ísť o relatívne lacný elektromobil.

Citroen e-C3 Aircross cena

Popri elektrickom variante bude Citroën C3 Aircross ponúkať aj hybridné a benzínové spaľovacie pohonné jednotky. Cena 7-miestneho modelu Aircross zatiaľ stanovená nebola.

Inovovaný lacný elektromobil pred nedávnom predstavila aj rumunská automobilka. Modernizovaná Dacia Spring svojou cenou doslova vyrazila dych, a za základný model s výkonom 45 koní si výrobca účtuje len 16 900 eur.

Volkswagen ID.Buzz GTX
Volkswagen ID.Buzz GTX | Zdroj: Tomáš Meňuš

Naopak 7-miestne elektromobily v ponuke viacerých výrobcov stále chýbajú. To sa snaží napraviť napríklad koncernový súrodenec so svojim novým modelom Peugeot E-5008. V priebehu tohto roka ponuku obohatí aj sedemmiestny Volkswagen ID. Buzz. V prípade oboch vozidiel však počítame s radikálne vyššou cenovkou v porovnaní so spomínaným Citroenom.

Náš tip
Test Volvo EX30: Švédska imidžovka nielen do mesta

22. apríla 2024

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+