MojElektromobil

Čas od času vznikne v technologickom priemysle spolupráca dvoch rôznych odvetví. Tak je tomu aj teraz, keď sa pre kolaboráciu rozhodol výrobca batérií Samsung a výrobca automobilov Volvo, o čom informoval web electreck.co. Cieľom takéhoto niečoho bude, že kórejský gigant bude produkovať batérie pre nákladné vozidlá zo Švédska.

Volvo plánuje v blízkej budúcnosti viacero elektromobilov

Spolupráca Volvo Group a Samsung SDI je založená práve na výrobe batérií. Ide o veľmi významu spoluprácu pre švédsku automobilku. Už teraz totiž vieme o niekoľkých elektromobiloch, ktoré sa v blízkej dobe stanú realitou.

Dobrým príkladom je nákladiak Volvo FL Electric. Ten sa ukázal už na začiatku roka ako pred-sériový model. Práve on by mal byť v druhej polovici tohto roka dodaný do niekoľkých európskych krajín. Ďalej je tu samozrejme smetiarske auto Volvo, kamión na plne elektrický pohon a Volvo VNR Electric. Jeho počiatok dodávania do Severnej Ameriky je naplánovaný na rok 2020.

volvo spolupráca samsung
Nové batérie od spoločnosti Samsung SDI sa objavia už v nákladnom aute Volvo FL Electric

Obe spoločnosti sú spoluprácou potešené

“Volvo Group je jedným z najväčších svetových výrobcov úžitkových vozidiel. S elektromobilitou sa zvyšujúce sa potreby dopravy budú vykonávať čistejším a tichším spôsobom. Ten otvorí nové možnosti pre našich zákazníkov a spoločnosť ako celok. Spolupráca so spoločnosťou Samsung SDI je dôležitým krokom na našej ceste smerom k ponúkaniu najvernejšie udržateľného dopravného systému na svete s alternatívami fosílnych palív pre naše úžitkové vozidlá,” prehlásil CEO a prezident Volvo Group, Martin Lundstedt.

CEO a prezident Samsung SDI, Young- Hyun Jun, povedal: “Spoločnosť Samsung SDI je skutočne poctená, že môže vstúpiť do strategickej aliancie so skupinou Volvo. Sme si vedomí toho, že táto aliancia bude poskytovať služby v oblasti energetiky, bezpečnosti a trvalej udržateľnosti v oblasti automobilového priemyslu a mimo neho. Sme presvedčení, že táto aliancia bude dlhodobo zabezpečovať vedúce postavenie oboch spoločností na trhu.”

Veríme, že kolaborácia oboch spoločností pozitívne prispeje na trhu elektromobility. Každopádne, na jej výsledky nebudeme čakať dlho, keďže Volvo plánuje elektrické nákladné autá začať predávať už tento rok.

22. júla 2019

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+