MojElektromobil

Štvrtý ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2023, opäť začína v hlavnom meste. Bratislavské nákupné centrum Bory Mall sa v termíne od piatka 19.mája do nedele 21. mája 2023 premení na centrum elektromobility.

Salón Elektromobilov bude naplno prebiehať počas všetkých troch dní – od piatku až do nedele. Hlavný program s prednáškami a diskusiami je naplánovaný na sobotu od 11:00 do 18:00. V sobotu sa taktiež uskutoční stretnutie majiteľov elektromobilov na vyhradenom parkovisku nákupného centra Bory Mall v čase od 11:00 do 13:00.

Volkswagen ID.5
Volkswagen ID.5 | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Medzi vystavovateľmi nájdete všetky obľúbené automobilky, ktoré pôsobia na Slovensku. Chýbať samozrejme nesmie ani Volkswagen so svojimi elektromobilmi ID.

Volkswagen ID.4 a ID.5 na Salóne Elektromobilov

Volkswagen do Bratislavy prinesie dva elektromobily, modely ID.4 a ID.5, ktoré budú vystavené. Tie sú si veľmi podobné, a tak budete mať naživo možnosť pozrieť si ich detailne a rozhodnúť sa, ktorý z nich by bol pre vás vhodnejší. Volkswagen ID.4 sme mali možnosť kompletne otestovať, v prípade Volkswagenu ID.5 sme sa zúčastnili jeho premiéry v Rakúsku.

Obe vozidlá sú postavené na elektrickej platforme MEB a majú toho veľa spoločného. Napríklad kapacitu akumulátora, ktorá je 77 kWh využiteľných. Taktiež sú v ponuke vo viacerých variantoch, či už so zadným náhonom alebo pohonom všetkých štyroch kolies v prípade GTX variantu. Ten má zhodne celkový výkon 220 kW / 299 koní.

Volkswagen ID.4 GTX TEST
Volkswagen ID.4 | Zdroj: Radovan Hlôška

Nechýba ani rýchle DC nabíjanie s výkonom maximálne 176 kW, respektíve 150 kW a vozidlá ponúkajú aj palubnú nabíjačku s výkonom 11 kW.

 

17. mája 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+