MojElektromobil

Štvrtý ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku, Salón Elektromobilov 2023, opäť začína v hlavnom meste. Bratislavské nákupné centrum Bory Mall sa v termíne od piatka 19.mája do nedele 21. mája 2023 premení na centrum elektromobility.

Salón Elektromobilov bude naplno prebiehať počas všetkých troch dní – od piatku až do nedele. Hlavný program s prednáškami a diskusiami je naplánovaný na sobotu od 11:00 do 18:00. V sobotu sa taktiež uskutoční stretnutie majiteľov elektromobilov na vyhradenom parkovisku nákupného centra Bory Mall v čase od 11:00 do 13:00.

Volkswagen ID.Buzz
Volkswagen ID.Buzz | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Medzi vystavovateľmi nájdete všetky obľúbené automobilky, ktoré pôsobia na Slovensku. Chýbať samozrejme nesmie ani Volkswagen, ktorý prinesie elektrický ID.Buzz.

Volkswagen ID.Buzz

ID.Buzz sme už mali možnosť vyskúšať aj my, dokonca sme sa osobne zúčastnili jeho európskej premiéry v dánskej Kodani. Obe verzie, Cargo aj osobnú, sme mali k dispozícii aj na podujatí eFleet Day 2023.

Volkswagen ID.Buzz
Volkswagen ID.Buzz | Zdroj: Michal Lauko

Tento elektromobil ponúka akumulátor s celkovou kapacitou 82 kWh, z čoho je 77 kWh využiteľných. WLTP dojazd je uvádzaný na úrovni 420 kilometrov. Vozidlo obsahuje palubnú nabíjačku s výkonom 11 kW, rýchle DC nabíjanie má maximálny výkon až 170 kW. TO znamená, že z 5 na 80 % sa na rýchlonabíjačke dostanete približne za 30 minút.

Volkswagen ID.Buzz
Volkswagen ID.Buzz | Zdroj: Miroslav Schwamberg

Vďaka novému softvéru 3.2.0 dokáže tento elektromobil presne naplánovať trasu do cieľa, a to aj s nabíjaním, časom stráveným na nabíjačkách a ukáže vám aj odhadované percento nabitia batérie v cieli.

18. mája 2023

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+