MojElektromobil

Tretí ročník najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku dorazí do Košíc už v termíne od 2. do 4. septembra 2022. Salón Elektromobilov 2022 Košice bude hostiť nákupné centrum OC Optima, ktoré sa počas troch dní zmení na centrálu elektromobility so všetkým, čo k tomu patrí. 

Desiatky vystavených elektromobilov a plug-in hybridov, testovacie jazdy, prednášky, diskusie a bohatý sprievodný program. To všetko a omnoho viac,  čaká na návštevníkov Salónu Elektromobilov 2022 Košice už počas prvého septembrového týždňa.

Medzi poprednými vystavovateľmi nemôže chýbať značka Mercedes-EQ so svojimi najnovšími elektromobilmi. Tešiť sa môžete napríklad na dvojicu EQS a EQE od Mercedes-EQ, s ktorými sa budete môcť zoznámiť naživo priamo počas akcie Salón Elektromobilov 2022 v Košiciach.

EQE od Mercedes-EQ: Horúca novinka na dosah ruky

Športový sedan EQE je horúcou novinkou aktuálneho roka. Do predaja sa dostal v prvom polroku, a tak je Salón Elektromobilov 2022 v Košiciach skvelou príležitosťou ako sa môžete zoznámiť s týmto vynikajúcim elektromobilom. Športový sedan EQE ponúka všetky podstatné funkcie EQS v o čosi kompaktnejšom formáte. Súčasne ide o elektrickú alternatívu k známej Triede E.

Na Slovensku je dostupný v dvoch verziách: EQE 350+ sedan s výkonom 215 kW a EQE 43 4MATIC sedan s výkonom 350 kW, ktorý je vstupom do elektrického jazdného výkonu od značky Mercedes AMG. Dojazd týchto modelov sa v závislosti od presnej konfigurácie pohybuje v rozsahu od 462 do 639 kilometrov. Základná verzia EQE 350+ sa z nuly na stovku rozbehne za 5,6 sekundy, pričom maximálka sa zastavuje na rýchlosti 210 km/h. Športovejšie ladená verzia EQE 43 4MATIC sa to z nuly na stovku zvláda za 4,2 sekundy.

Mercedes EQE
Mercedes EQE | Foto: Mercedes

Spája ich prirodzene rovnaký základ, plnoelektrická platforma EQ. Tá okrem iného prináša aj podporou rýchleho nabíjania s výkonom 170 kW, čo sa podpisuje na skutočnosti, že nabitie batérie z 10 na 80 % jej plnej kapacity je otázkou 32 minút. K dispozícii je aj palubná nabíjačka s výkonom až 22 kW, ktorá umožňuje napríklad pohodlné nabíjanie v domácom prostredí. 

EQE od Mercedes-EQ sa vyznačuje aj technológiami nabitým priestranným interiérom, ktorému dominuje informačo-zábavný systém MBUX. Za príplatok je ale možné siahnuť aj po obrovskej obrazovke Hyperscreen. Tá je známa aj vďaka luxusnému sedanu EQS od Mercedes-EQ. Ide o obrovský panel vytvoreným spojením troch obrazoviek rozprestretých po celej šírke palubnej dosky.

Mercedes EQE
Mercedes EQE | Foto: Mercedes

Riešenia špecifické pre AMG, najmä v oblasti pohonu, podvozka, bŕzd, zvuku, dizajnu exteriéru a interiéru, ako aj prvkov výbavy, garantujú v prípade EQE 43 4MATIC sedan dynamický a emocionálny jazdný zážitok z vozidla AMG. Tento model je sériovo vybavený riadením zadnej nápravy. Uhol natočenia kolies až 3,6 stupňa podporuje agilné jazdné vlastnosti. Takisto sériové svetlomety DIGITAL LIGHT pri odomknutí a zatvorení vozidla premietnu projekciu špecifickú pre AMG.

Množstvo prvkov AMG na želanie posilní dynamický dojem. K týmto prvkom patria dizajnové prvky ako balík AMG Night s prvkami v čiernej farbe a čiernom chróme, brzdové strmene nalakované na červeno alebo ozdobné prvky uhlíkové vlákna AMG . Jazdnú dynamiku výkonného elektrického sedanu možno vylepšiť aj technicky, napríklad keramickou vysokovýkonnou kompozitnou brzdovou sústavou AMG. Okrem toho si zákazník môže vybrať aerodynamicky optimalizované disky AMG z ľahkej zliatiny s rozmermi 20 a 21 palcov.

Salón Elektromobilov 2022 Košice v skratke

  • 2. – 4. september | Košice | OC Optima
  • Desiatky elektromobilov a plug-in hybridov na jednom prehľadom mieste.
  • Exkluzívne prednášky, diskusie a prezentácie.
  • Testovacie jazdy od piatka až do nedele na najnovších elektromobiloch a plug-in hybridoch.
  • Všetky informácie nájdete na oficiálnej stránke e-salon.sk, ako aj na webe mojelektromobil.sk.
15. augusta 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+