MojElektromobil

Salón Elektromobilov sa do Bratislavy vracia aj v roku 2022! Svoje brány v nákupnom stredisku Bory Mall otvorí už počas víkendu 20. až 22. mája.

Tretí ročník  najväčšej výstavy elektromobilov na Slovensku so sebou prináša bohatý program, testovacie jazdy, prednášky a množstvo praktických informácií zo sveta elektrickej jazdy. Chýbať nemôžu ani výhry pre registrovaných návštevníkov v podobe elektromobilov na víkend.

Na Salón Elektromobilov 2022 v Bratislave sa so svojou flotilou elektrických modelov chystá aj automobilka Citroën. Na návštevníkov budú v priestoroch Bory Mall čakať nový Citroën C5 X, Citroën ë-C4, Citroën C5 Aircross PHEV a Citroën ë-SPACETOURER. Z menovaných modelov bude na testovacie jazdy dostupné trio Citroën ë-C4, Citroën C5 Aircross PHEV a Citroën ë-SPACETOURER. Návštevníci ich nájdu na vonkajšom parkovisku pri nabíjacích staniciach.

Nový plug-in hybrid Citroën C5 X naživo

Na Salóne Elektromobilov 2022 Bratislava sa medzi špičkovými modelmi zo sveta e-mobility blysne nový plug-in hybrid Citroën C5 X, ktorý bude vystavený priamo vo vnútri nákupného strediska Bory Mall v prezentačnom režime. 

Citroën C5 X na prvý pohľad vzbudzuje údiv a úžas. So svojimi výraznými tvarmi ide o unikát, ktorý nemá na trhu obdobu. Úplne prirodzene sa stavia do úlohy prémiového modelu značky Citroën, pričom sa inšpiruje svojim pôvodným vzorom — štúdiou CXperience Concept.

Využívajúc rázvor s dĺžkou 2 785 mm, poskytuje výnimočný priestor na zadných sedadlách. Model Citroën C5 X dostal veľké vonkajšie rozmery s dĺžkou 4 805 mm, šírkou 1 865 mm a výškou 1 485 mm, čím presne zapadá do stredu segmentu D. Prináša pritom všetky výhody typické pre kombi. Pri návrhu sa do úvahy brali aj všetky praktické možnosti vozidla, čo znamená, že kľúčovú rolu zohralo smerovanie na skutočne všestranné využívanie vozidla. 

Foto: Citroën

Príkladom je prítomnosť obrovského batožinového priestoru s objemom až 1 640 litrov (po sklopení zadných sedadiel). Interiér zase dostal viacero veľmi dobre rozmiestnených veľkých odkladacích priestorov, ktoré starostlivo vznikli tak, aby poňali a udržali čo najviac predmetov každodennej potreby.

Tvary modelu Citroën C5 X okamžite oslovia: sebavedomé, dobre postavené na kolesách, robustné a hodnotné. Do segmentu D prinášajú nové hodnoty s výraznou siluetou, zadnou časťou, ktorá spája línie sedanu a kombi a pridáva k nim prvky pripomínajúce SUV. Táto nová silueta vznikla tak, aby kládla mimoriadny dôraz na aerodynamiku. Dlhá kapota, plynulé a aerodynamické línie, vysoká bočná línia karosérie a prelis nad zadnými kolesami vytvárajú výnimočnosť a dynamiku. Zároveň ide o prvky pripomínajúce viaceré vozidlá, ktoré tvorili špeciálnu históriu značky Citroën.

Novinka s plug-in hybridným pohonom je najpokrokovejším stelesnením filozofie značky Citroën. Priestranný interiér inšpirovaným salónikmi, aktívne odpruženie Citroën Advanced Comfort a sedadlá Advanced Comfort sú len časťou z predností, ktoré posádke prinášajú maximálne pohodlie za každým okolností.

Foto: Citroën

Hlavným mottom útulného interiéru podľa najlepších tradícii značky Citroën sú elegancia a komfort spojené s nenápadnými, no inovatívnymi technológiami, vrátane prepravovaných asistenčných systémov ktoré umožňujú čiastočne autonómnu jazdu. Pridáva sa k tomu úplne nový infotainment a komunikačné rozhranie s 12-palcovou dotykovou obrazovkou, hlasové ovládanie či Head up Display, aby šoférovi neunikla žiadna dôležitá informácia.

O maximálnu bezpečnosť a jazdu bez zbytočného stresu sa postará plejáda asistenčných systémov. Od adaptíveho tempomatu a udržiavania jazdného pruhu cez sledovanie mŕtveho uhla s dlhým dosahom a odhaľovanie nebezpečenstva v blízkosti vozidla pri cúvaní až po zobrazovanie okolia vozidla na dotykovej obrazovke. 

Pocit priestoru podporuje aj mnoho svetla, ktoré vchádza cez veľké presklené plochy v rozsahu 360° po obvode celého vozidla, vrátane bočných okien a veľkého otváracieho strešného okna, cez ktoré vstupuje svetlo do interiéru. Pre zvýšenie pohodlia na najvyššiu možnú mieru prešla dôslednou starostlivosťou aj akustika, čo potvrdzujú najmä vrstvené predné aj zadné akustické okná, ktoré príkladne izolujú interiér od vonkajších hlukov.

Foto: Citroën

Model Citroën C5 X využíva nový svetelný podpis značky Citroën v tvare písmena V, ktorý sa nachádza vpredu aj vzadu a prvý raz sa predstavil na novom modeli Citroën C4. Súčasťou tohto nezameniteľného a rýchlo rozpoznateľného svetelného podpisu, ktorý sa dá rýchlo priradiť k značke Citroën, sú aj LED svetlomety. Vidno ju vo dne aj v noci a dopĺňa výnimočnú siluetu modelu Citroën C5 X.

S výkonom 165 kW (225 k) poskytuje táto hybridná verzia potešenie z tichého štartovania, tichého chodu bez vypúšťania čo i len gramu CO2, pričom v čisto elektrickom režime dokáže prejsť do vzdialenosti viac ako 50 km, čo postačuje na väčšinu každodenných jázd a zároveň v čisto elektrickom režime dosiahne maximálnu rýchlosť 135 km/h.

Tichý pohon, plynulosť rozbiehania sa vozidla, jednoduchosť šoférovania, jemnosť odpruženia, mäkkosť sedadiel Advanced Comfort, absencia vibrácií na palube, ergonómia a jednoduchosť používania rozhrania a všetkých služieb. To všetko prispieva k zvýšeniu pohodlia na palube v prospech posádky. Model Citroën C5 X je novou pozvánkou na cestovanie bez stresu, v pohodlí a s maximálnou mierou odpočinku.

Foto: Citroën

 

9. mája 2022

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+