MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Košice je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj pre širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 3. do 5. septembra 2021 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Vystavený Explorer, Puma aj Focus

Na akcii bude vystavené výkonné plug-in hybridné SUV Ford Explorer. Pochváliť sa môže výkonom až 457 koní a zrýchlením z 0 na 100 km/h len za 6 sekúnd. Batéria ponúka kapacitu 13,6 kWh a zabezpečuje elektrický dojazd na úrovni 48 km. Elektromotor má výkon 101 koní. Vystavené budú aj modely Puma a obľúbený Focus, ktoré ponúkajú mild hybridný pohon.

Ford Explorer
Ford Explorer | Foto: Ford

Testovacie jazdy s Ford Kuga

Na testovacie jazdy bude pripravený plug-in hybrid Ford Kuga 2,5 Duratec so systémovým výkonom 225 koní. Maximálna rýchlosť je na úrovni 200 km/h, zrýchlenie z 0 na 100 km/h trvá 9,2 sekundy. Samozrejmosťou Ford Kuga je dostatok priestoru nielen pre posádku, ale aj pre batožinu. Spoľahnúť sa môžete na objem až 575 litrov. Nová verzia je taktiež nabitá technológiami, ktoré uľahčia každú jazdu a zároveň zvyšujú bezpečnosť na ceste. Systémy auta napríklad sledujú situáciu pred sebou a chránia chodcov či cyklistov, ktorých dokážu včas detegovať. Parkovací asistent vám zase pomôže s parkovaním.

Ford Kuga
Ford Kuga | Foto: Ford

Energiu pre elektrickú a hybridnú jazdu zabezpečuje batéria s kapacitou 14,4 kWh. Ide o mierne vyššiu hodnotu, ktorá zabezpečuje dojazd od 56 až do 68 kilometrov, v závislosti od štýlu jazdy. Spotreba paliva je podľa normy WLTP naozaj nízka, a to 1,2 l / 100 kilometrov. Samozrejme, štandardom je podpora nabíjania cez klasickú 230 V zásuvku, kedy sa batéria dobije za 6 hodín. V prípade využitia verejne dostupných nabíjacích staníc sa čas nabíjania skráti takmer o polovicu – teda 3 hodiny a 30 minút.

Tieto vozidlá privezie na Salón elektromobilov do Košíc Szilicar.

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

2. septembra 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+