MojElektromobil

Prvý septembrový víkend bude v Košiciach patriť elektromobilite. Priestory nákupného strediska Atrium Optima Košice, ako aj priľahlé parkovisko, obsadí najväčšia špecializovaná výstava elektromobilov, Salón elektromobilov 2021.

Všetci návštevníci sa môžu tešiť na zástup plne elektrických vozidiel, plug-in hybridy, odborné prednášky, diskusie, súťaže či testovacie jazdy. Medzi vystavovateľmi nebudú chýbať ani prevádzkovatelia nabíjacej infraštruktúry či elektrická ofenzíva značky Harley-Davidson. A to samozrejme nie je všetko.

Veľkú pozornosť si nepochybne získajú aj vozidlá značky Jaguar. Pripravený bude elektrický Jaguar I-Pace, no čakať vás bude aj plug-in hybrid Jaguar F-Pace.

Jaguar F-Pace: Športový plug-in hybrid plný prekvapení

Zdokonalený dizajn exteriéru, úplne nový interiér, pokroková konektivita, špičkové technológie a prvýkrát potenciál úspornej elektrifikovanej pohonnej jednotky. To všetko v sebe spája plug-in hybrid Jaguar F-Pace.

Plug-in hybridná pohonná jednotka so zážihovým motorom ponúka výkon 404 koní, v čisto elektrickom režime dokáže prejsť až 53 km a jej produkcia emisií CO2 je na úrovni už od 49 g/km. Pri využití rýchlonabíjania (32 kW DC) trvá nabitie z nuly na 80 % iba 30 minút. Prostredníctvom domáceho nástenného nabíjacieho boxu (7 kW) sa akumulátor nabije z nuly na 80 % za jednu hodinu a 40 minút.

Foto: Jaguar

Nový dizajn exteriéru dodáva cenami ovenčenému výkonnému SUV F-PACE čistejší a sebavedomejší vzhľad. Rozhodne to ale nie je len o nádhernom dizajne a prepracovanom interiéry. Vynikajúce vlastnosti a skvelú jazdu zabezpečujú aj pokročilé technológie ako systém JaguarDrive Control, systém automatického zabrzdenia vozidla či elektronická architektúra EVA 2.0.

Prvýkrát sa v danom segmente objavuje systém Active Road Noise Cancellation, ktorý neustále monitoruje vibrácie od povrchu vozovky a vypočítava vlnenie opačnej frekvencie, ktoré je potrebné na elimináciu hluku v kabíne. Nový F-PACE ťaží aj z radu moderných asistenčných systémov na podporu vodiča.

Tieto zahŕňajú Monitor bezpečného výstupu z vozidla, ktorý pri vystupovaní upozorňuje cestujúcich vpredu aj vzadu na prichádzajúce vozidlo alebo cyklistu. Adaptívny tempomat (ACC) automaticky udržiava nastavenú vzdialenosť od vozidla jazdiaceho vpredu.

Foto: Jaguar

Najnovšia technológia kamerového systému od spoločnosti Jaguar – 3D Surround Camera – prináša pokrokovú funkčnosť 3D využitím najnovších kamerových technológií pre detailnejšie zobrazenie a väčší výber pohľadov počas manévrovania s vozidlom.

Jaguar F-Pace je jednoducho plný najnovších technológií, ktoré vodičovi uľahčujú všetky aspekty spojené s vedením vozidla. Všetko o tomto unikátnom plug-in hybride sa dozviete na Salóne elektromobilov 2021 Košice.

Salón Elektromobilov 2021 Košice

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Košice je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 3. do 5. septembra 2021 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

3. augusta 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+