MojElektromobil

Salón elektromobilov 2021 si to už začiatkom septembra namieri priamo do Košíc. Už tradične sa môžete tešiť na početné zastúpenie známych automobiliek s najnovšími elektromobilmi, ktoré sú aktuálne dostupné na slovenskom trhu.

Medzi vystavovateľmi nebude chýbať ani Jaguar Land Rover so svojimi elektrifikovanými vozidlami. Okrem vozidiel Jaguar I-Pace a Land Rover vystavených v interiéry budú pripravené aj testovacie jazdy na modeloch Jaguar F-PACE PHEV, Range Rover Evoque PHEV a Range Rover Sport PHEV. Hviezdou bude nepochybne práve plne elektrický Jaguar I-Pace, ktorému bude venovaná zaslúžená pozornosť.

Jaguar I-Pace | Foto: Jaguar

Nabitý technológiami

Automobilka Jaguar má vo svojej ponuke plne elektrický model I-Pace už tri roky, no aj napriek tomu ide o stále aktuálny elektromobil vo svojej triede. Elektromobil zostáva verný svojej značke a v modernom tele kombinuje luxusné spracovanie s dravým prejavom. Výrobca si skutočne dal záležať na každom detaile, aby dokázal ponúknuť plnohodnotný jazdný zážitok v plne elektrickom prevedení.

O pohon Jaguar I-Pace sa starajú dva synchrónne elektrické motory s permanentným magnetom. Po technologickej stránke sú oba motory podobné s tými, ktoré sa nachádzajú v pretekárskom modeli Formula E – Jaguar I-TYPE.

Ich kombinovaný výkon je 400 koní s krútiacim momentom 696 Nm. Vďaka týmto číslam sa SUV dokáže rozbehnúť z 0 na 100 km/h už za 4,8 sekundy. Zároveň, dva elektromotory znamenajú pohon všetkých štyroch kolies, teda auto bez problémov zvládne aj náročnejší terén.

Jaguar I-Pace | Foto: Jaguar

Pohodlný a priestranný

Rozmerovo vôbec nejde o malé auto, aj keď stále ho je možné kategorizovať medzi menšie SUV. Na dĺžku má takmer 4,7 metra, na šírku 2 metre a na výšku 1,5 metra. Aj z týchto parametrov je jasné, že vďaka širšiemu postaveniu v kombinácii s rázvorom kolies 2,9 metra a výškou iba 1,5, sú jazdné vlastnosti Jaguar I-Pace ukážkové.

Jazdné vlastnosti ovplyvňuje v pozitívnom zmysle aj trakčná batéria uložená v podvozku s kapacitou 90 kWh. To vôbec nie je málo, o čom hovorí aj elektrický dojazd podľa normy WLTP až 470 kilometrov. Nabíjanie na dlhších trasách taktiež nie je problém vďaka 100 kW rýchlemu DC nabíjaniu.

Jaguar I-Pace samozrejme ponúka najvyšší komfort v interiéri. Z pohľadu dizajnu otvára novú športovú tvár automobilky a kombinuje otvorený priestor s decentnou stredovou konzolou a palubnou doskou. Vždy tak máte k dispozícii všetky podstatné funkcie a zároveň nie ste obklopení zbytočnými tlačidlami.

Elektrická platforma nepochybne ponúka viac priestoru ako bežné spaľovacie vozidlá. Kompaktná pohonná jednotka zabezpečuje pohodlné komfortné sedenie pre päť pasažierov. Okrem štandardného batožinového priestoru vzadu nájdete menší odkladací priestor aj pod prednou kapotou.

Jaguar I-Pace | Foto: Jaguar

Salón Elektromobilov 2021 Košice

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Košice je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 3. do 5. septembra 2021 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

31. júla 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+