MojElektromobil

Elektromobil Opel Mokka-e

Na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava si budete môcť nielen zblízka pozrieť nové elektrifikované a plne elektrické modely od automobilky Opel, ale taktiež aj niektoré z nich vyskúšať. V rámci testovacích jázd na vás čaká elektromobil Opel Mokka-e, Opel Corsa-e alebo plug-in hybrid Opel Grandland X. Hviezdou celej akcie však bude práve plne-elektrická Opel Mokka-e, ktorá zastupuje kategóriu elektrifikovaných crossoverov značky Opel.

Opel Mokka-e je zároveň dizajnovo ladené auto, ktoré prichádza s viacerými odlišnými prvkami. Nastavuje tak nový dizajnový smer pre ďalšie vozidlá Opel. Mokka-e je však v prvom rade plnohodnotný elektromobil s optimálne nastavenými parametrami pre komfort a čo najdostupnejšiu cenu. V podvozku sa skrýva vysokonapäťová batéria s využiteľnou kapacitou 45 kWh, ktorá zabezpečí dojazd podľa normy WLTP do 322 kilometrov. Takáto hodnota bez problémov postačuje na každodenné dochádzanie do práce či jazdu v rámci mesta a do blízkeho okolia.

Opel Mokka-e elektromobil prvá jazda
Opel Mokka-e | Foto: Radovan Hlôška

Elektromobil Opel Mokka-e zvládne aj dlhšie cesty, a to vďaka rýchlemu nabíjaniu s výkonom až 100 kW. V praxi to znamená, že z 10 na 80 percent sa batéria vozidlá dokáže nabiť už za 30 minút. Následne môžete pokračovať v jazde ďalších 150 až 250 kilometrov, v závislosti od rýchlosti a vášho štýlu jazdy. Nabíjanie vysokonapäťovej batérie je možné aj pomaly, a to cez palubnú nabíjačku s výkonom 11 kW. To je vhodné používať pri dlhšom státí alebo doma. Týmto spôsobom nabíjania je batériu možné nabiť z 0 na 100 percent už za približne 4 hodiny.

Registrujte sa a vyhrajte

Či je Opel Mokka-e ideálne auto aj pre vás budete môcť možno vyskúšať na vlastnej koži. Testovacie jazdy na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava sú síce pre každého, no ak sa na akciu zaregistrujete, automaticky ste zaradení do súťaže o elektromobil Opel Mokka-e na víkend.

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj pre širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

13. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+