MojElektromobil

Škoda aktuálne najviac pozornosti venuje svojmu prvému plnohodnotnému elektromobilu Škoda Enyaq iV, no tam ich ponuka zásuvkových vozidiel nekončí. V ponuke majú aj plug-in hybridy Škoda Octavia iV a Škoda Superb iV, ktoré sa na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava taktiež ukážu.

Škoda Superb iV

Automobilka Škoda ponúka dvojicu obľúbených modelov s elektrifikovaným pohonom. Škoda Octavia a Škoda Superb je dostupná aj s plug-in hybridným pohonom, vďaka ktorému môžete absolvovať váš denný nájazd v plne elektrickom režime. Oba modely sú vybavené úspornými benzínovými modelmi, ktoré sa odvďačia nízkou spotrebou a pri bežnej jazde, no práve možnosť plne elektrickej jazdy dokáže váš priemer výraznejším spôsobom znížiť. Škoda Superb iV prišla ako prvá ešte minulý rok, no už vtedy nastavila veľmi dobré parametre.

Kombinovaný výkon spaľovacieho benzínového motora a elektrického motora je 160 kW s krútiacim momentom 400 Nm. V kufri tohto modelu je uložená batéria s kapacitou 13 kWh, ktorá postačuje pre čisto elektrický dojazd viac ako 60 kilometrov. Jej nabíjanie je zabezpečené cez vstavanú palubnú nabíjačku s výkonom 3,7 kW. Vďaka tomu sa batéria nabije z 0 na 100 percent za približne 3 hodiny. Pri nabíjaní z domácej zásuvky sa nabíjanie predĺži na asi 5 hodín, čo bez problémov postačuje pre nočné nabíjanie alebo v práci.

Škoda Octavia iV

Škoda Octavia iV prišla začiatkom tohto roka, a to aj vo verzii RS. Obe verzie sú vybavené spaľovacím motorom s výkonom 110 kW a elektrickým motorom 85 kW. Kombinovaný výkon klasickej verzie je 150 kW a RS iV až 180 kW. Kapacita vysokonapäťovej batérie je taktiež 13 kWh, pričom dojazd v mestskom cykle by mal dosahovať až 75 kilometrov. Možnosti nabíjania zostávajú totožné ako v prípade Škoda Superb iV. Ide teda o palubnú nabíjačku s výkonom 3,7 kW, vďaka ktorej sa batéria nabije za necelé tri hodiny.

Škoda Octavia IV RS combi

V prípade domáceho nabíjania ide o 5 hodín. Ak sa váš denný nájazd zhoduje s elektrickým dojazdom plug-in hybridných modelov Škoda, vaša spotreba paliva môže byť v priemere skutočne nízka. Navyše, ak v mieste práce môžete vozidlo nabíjať, priemer viete ešte znížiť. V oboch prípadoch dostanete kvalitu Škoda na akú ste zvyknutí, ale s výrazne úspornejšou pohonnou jednotkou. Možnosť plne elektrickej jazdy je určite výhodou.

Plug-in hybridné modely Škoda Octavia iV a Škoda Superb iV budú vystavené v interiéri nákupného centra Bory Mall počas akcie Salón Elektromobilov 2021 Bratislava, a to od 25. do 27. júna 2021.

Salón Elektromobilov 2021 Bratislava

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

22. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+