MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Elektrická inteligencia v podaní Mercedes-EQ

Automobilka Mercedes-Benz sa naplno rozbehla s elektrifikáciou svojich modelov. Na čele tejto elektrickej ofenzívy sú plne elektrické modely, ktoré prichádzajú pod značkou Mercedes-EQ. Nová EQA ukazuje možnosti elektromobilov novej generácie a zároveň spája tie najlepšie vlastnosti elektrických vozidiel s dlhoročnými skúsenosťami v automobilovom priemysle. Precízne spracovanie v každom detaile, dostatok komfortu a bezproblémová elektrická jazda sú hlavné domény novej EQA od Mercedes-EQ. Stánok zabezpečí spoločnosť Motor-Car Bratislava.

Dostupná je v jednej verzii so 66,5 kWh batériou, ktorá zabezpečuje veľmi dobrý elektrický dojazd podľa normy WLTP. V závislosti od štýlu jazdy sa pohybuje od 399 do 426 kilometrov. Takýto dojazd bez problémov postačuje na niekoľko dní pri bežnej každodennej jazde po meste, no zároveň umožňuje aj pohyb na dlhšie trasy s minimálnym zdržaním. O to sa stará najmä veľmi rýchle nabíjanie s výkonom až 100 kW. Nová EQA sa tak zvládne nabiť z 10 na 80 percent už za menej ako 30 minút. Po tomto čase môžete bez problémov pokračovať ďalších 200 až 300 kilometrov po diaľnici.

Nová EQA od Mercedes-EQ
Nová EQA od Mercedes-EQ | Zdroj: Mercedes

Cenné funkcie navigácie

Elektrickú jazdu výrazne spríjemňuje elektrická inteligencia v zastúpení prehľadného a funkciami nabitého infotainmentu. Nová EQA od Mercedes-EQ má integrované dôležité funkcie priamo v navigácii. Mapové podklady obsahujú informácie o nabíjacích staniciach po celej Európe, ku ktorým má online prístup a dokáže s nimi pracovať pri plánovaní trás. Priamo z auta si tak viete pozrieť, či je daná nabíjacia stanica obsadená a aký maximálny nabíjací výkon poskytuje. Po prepojení vozidla so službou Mercedes Me Charge je možné spustiť nabíjanie priamo z auta na vybraných nabíjacích staniciach. K službe sa dodáva aj nabíjacia karta, ktorá je kompatibilná so stovkami tisíc nabíjacích bodov po celej Európe.

Navigácia pri výpočte trasy berie do úvahy rôzne dôležité faktory, ako je napríklad rýchlosť jazdy či topológia terénu. Vďaka tomu dokáže presne odhadnúť zostávajúci počet percent po príchode do cieľa a aj prípadnú zastávku na nabíjanie. Ak je takáto zastávka potrebná, navigácia vyberie najlepšiu možnosť vzhľadom na výkon a vzdialenosť od vami zvolenej trasy. Podľa potreby je samozrejme upravený aj čas príchodu, nakoľko navigácia vie presne určiť potrebný čas strávený na nabíjacej stanici. Pri dlhých trasách vám takáto funkcia poskytuje cenný komfort a eliminuje obavy z dojazdu.

Nebudú chýbať aj ďalšie modely

Priamo na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava si budete môcť pozrieť novú EQA od Mercedes-EQ zblízka. Nebude to ale jediný model, ktorý vás na akcii čaká. Automobilka prinesie aj SUV EQC, dodávku EQV a plug-in hybrid GLE 350de s rýchlym DC nabíjaním. Práve modely EQA, EQV a GLE 350de budú dostupné priamo na mieste aj na testovacie jazdy. Navyše, spomínanú novú EQA môžete vyhrať aj na víkend. Stačí sa zaregistrovať ako účastník akcie.

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.


Už Vám nič neujde!

Prihláste sa na odber noviniek súvisiacich s týmto vozidlom

10. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+