MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

E-mobilita v podaní značky Honda

Salón elektromobilov 2021 Bratislava navštívi aj slovenské zastúpenie automobilky Honda so svojim elektrifikovaným triom Honda e, Honda Jazz Crosstar a Honda CR-V. Vozidlá budú jednak vystavené, no súčasne bude dostupné aj na testovacie jazdy. Trio bude pripravené tak, aby si priaznivci elektromobility, ale aj možní záujemcovia o budúcu kúpu, mohli vyskúšať aké to je jazdiť na elektriku. Veď príďte, a posúďte sami!

honda jazz hybrid
Foto: Radovan Hlôška

HONDA e – elektrická hviezda

Najväčšia pozornosť pravdepodobne získa Honda e, elektrické vozidlo novej generácie z dielne ostrieľaných profesionálov. Jedinečný komplex, ktorý stelesňuje víziu pre jednoduchosť mestskej mobility a zaujme hneď po viacerých stránkach. Začínajúc dizajnom, končiac pri jazdných vlastnostiach.

Honda e je proste štýlovka nabitá technológiami. Presne tak, ako by to človek od moderného elektromobilu očakával. Kompaktný EV je vybavený najmodernejšou technológiou a pokročilým inteligentným pripojením, aby majitelia udržali synchronizáciu s každodenným životom.

honda e
Honda e | Foto: Redakcia

To, že s technológiami si skutočne rozumie prezradí už letný pohľad do interiéru. Človeka privíta digitálny kokpit neskutočných rozmerov prepojený s umelou inteligenciou – vlastným digitálnym asistentom. Interiér má svoj vlastný, očarujúci, charakter.

Honda e bola navrhnutá bez kompromisov a so zameraním na funkčnosť a použiteľnosť. Vyznačuje sa hladkým, elegantným a moderným vzhľadom.

Od typických kombinácií predného a zadného svetla LED a štýlového krytu skleneného nabíjacieho portu až po čisté línie a zapustené prvky, ktoré optimalizujú aerodynamickú účinnosť. Pri dynamickej, no absolútne tichej jazde priťahuje pohľady ako magnet.

A to nielen preto, že nemá tradičné spätné zrkadlá. Tie nahradzuje niečo modernejšie. Niečo lepšie. Prepracovaný kamerový systém. Honda e poskytuje komplexný sortiment pomôcok, ktorý sa stará o maximálnu bezpečnosť vodiča pri navigácii po rušných uliciach.

honda e
Honda e | Foto: Redakcia

Úplne nová platforma špecifická pre EV bola navrhnutá tak, aby poskytovala zábavný a ľahký elektrický výkon s výnimočnými jazdnými vlastnosťami v mestskom prostredí. Výkonný elektrický motor, kompaktné proporcie, polomer otáčania 4,3 m , rozloženie hmotnosti 50:50 a nízke ťažisko sú kombináciou dodávajúcou vozu športový a dynamický charakter.

Výsledkom je tichá, plynulá a obohacujúca jazda s okamžitým zrýchlením, ktorá umožňuje ľahkú navigáciu po rušných uliciach. Honda e má okrem ovládania jedným pedálom aj dva režimy jazdy: normálny pre pokojnú kultivovanú jazdu mestom a športový, so zvýšenou citlivosťou a odozvou.

Model Honda e Advance poskytuje výkon až 154 koní (113 kW) a pôsobivý krútiaci moment 315 Nm – postačujúci na zrýchlenie vozidla zo stavu pokoja na 100 km/h za 8,3 sekundy. Skvelé rozmery a poctivé zrýchlenie sa podpísali na tom, že Honda e sa v meste cíti ako doma.

Vysokokapacitná batéria s kapacitou 35,5 kWh poskytuje dojazd 222 km (WLTP), pričom na 80 % je možné ju nabiť už za 30 minút rýchleho nabíjania. Unikátny systém riadenia tepla optimalizuje kapacitu batérie pri vysokých a nízkych teplotách, čo umožňuje vozidlu udržať si optimálny dojazd a umožňuje častejšie rýchle nabíjanie jednosmerným prúdom.

honda e
Honda e | Foto: Redakcia

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

7. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+