MojElektromobil

Salón Elektromobilov 2021 Bratislava sa už nezadržateľne blíži. Naplno sa rozbehne už tento piatok, 25. júna, a medzi vystavovateľmi sa blysne aj pomerne prekvapivé meno. Na všetkých návštevníkov sa totiž teší aj známa kuriérska spoločnosť DPD Slovensko.

Elektromobilita vo svete kuriérskych služieb

Čo má DPD spoločné so svetom elektromobilov? Viac, než by sa mohlo zdať na prvý pohľad. DPD je prvou kuriérskou spoločnosťou na Slovensku, ktorá nasadila elektrické dodávky špeciálne vyrobené pre mestské doručovanie. Do roku 2025 sa jej slovenská flotila elektrických vozidiel rozšíri na 129 kusov.

Spoločnosť DPDgroup sa zaviazala bojovať proti klimatickým zmenám. Berie to tak seriózne, že každý balík doručený v prepravnej sieti DPDgroup na Slovensku aj na celom svete je uhlíkovo neutrálny. K dosiahnutiu tohto záväzku jej pomáha aj elektromobilita, preto sa zúčastní akcie Salón Elektromobilov 2021 Bratislava, kde ukáže trojicu svojich elektrických doručovacích dodávok.

DPD s elektromobilitou paktuje už dlho

DPD Slovensko so svetom elektromobility paktuje už dlhý čas. Dokonca ako prvá testovala model elektrického vozidla Voltia, ktoré pomáha znižovať negatívny dopad na životné prostredie pri kuriérskej práci.

Kuriérska spoločnosť neustále hľadá nové možnosti ako znížiť svoj podiel na produkcii emisií oxidu uhličitého. Nový model Voltie by mohol byť ďalším silným pomocníkom v tejto náročnej úlohe.

Vyznačuje sa hlavne väčším úložným priestorom pre balíky, dobrým dojazdom a skvelou manévrovateľnosťou. Zdá sa, že pre kuriérsku spoločnosť 21. storočia je to ideálny parťák.

Do roku 2025 bude DPDgroup doručovať zásielky bezemisne až v 225 veľkých mestách Európy. Medzi tieto európske metropoly patrí aj Bratislava. DPD Slovensko už teraz doručuje balíky s vyše 40 elektrickými vozidlami, teda bezemisne, v 18 slovenských mestách.

Elektrické dodávky DPD v Bratislave
Elektrické dodávky DPD (Foto: DPD)

Salón Elektromobilov 2021 Bratislava

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

23. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+