MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2021 Bratislava je špecializovaná výstava elektromobilov a plug-in hybridov, ktorá dáva priestor najnovším elektrifikovaným vozidlám, súvisiacim technológiám a odborným prednáškam. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť, ktorá sa chce dozvedieť viac informácií o nastupujúcom trende e-mobility. Akcia sa uskutoční v termíne od 25. do 27. júna 2021 v obchodnom centre Bory Mall.

Salón elektromobilov 2021 v skratke

  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2021
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií

Automobilka Audi sa na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava predstaví s dvoma modelmi, ktoré zastúpia kategóriu plug-in hybridov a elektromobilov. Za plug-in hybridy prinesie luxusný sedan Audi A6 55 TFSIe a za elektromobily prinesú jeden z najlepších dostupných modelov na trhu, a to Audi e-tron GT s dojazdom až 487 kilometrov podľa WLTP.

Skvelé nabíjanie a výkon

Športový elektromobil Audi e-tron GT určite patrí medzi to najlepšie v kategórii elektrických áut. Dizajn či maximálny výkon sú iba čiastkovými dôvodmi, prečo práve tento model zásadným spôsobom posúva možnosti áut výhradne na elektrický pohon. Audi e-tron GT je možné kúpiť v základnej verzii, ale aj s prívlastkom RS, ktorá prináša ešte vyšší výkon. Na akcii sa objaví štandardná verzia, ktorá ale aj napriek tomu prekvapuje celkovým výkonom a jazdnými vlastnosťami. Audi e-tron GT je vybavené dvojicou elektrických motorov a každý z nich obsluhuje samostatnú nápravu.

Elektrický motor umiestnený na zadnej náprave dosahuje výkon až 320 kW, čo je samé o sebe skutočne masívne číslo. Elektromotor vpredu má výkon 175 kW, vďaka čomu sa kombinovaný výkon dostáva na hodnotu 350 kW s krútiacim momentom 630 Nm. V overboost režime sa krátkodobo dokáže vyšplhať až na 390 kW. Zrýchlenie zvládne z 0 na 100 km/h už za 4,1 sekundy. Audi e-tron GT výrazným spôsobom dominuje v rýchlosti nabíjania. Maximálny výkon dosahuje až 270 kW a z 10 na 80 percent sa batéria dokáže nabiť za približne 20 minút.

Plug-in hybridná limuzína

Audi má celkom bohatú ponuku plug-in hybridov, no na akcii si budete môcť zblízka obzrieť limuzínu A6 55 TFSIe. Ide skutočne o robustné a komfortné vozidlo, pri ktorom sa o hlavný pohon stará benzínový motor s objemom 2.0 litra a výkonom 185 kW, ktorému sekunduje elektromotor s výkonom 105 kW. Celkový systémový výkon je 270 kW s krútiacim momentom 500 Nm. Batéria má solídnu kapacitu, a to 14,1 kWh. Nabíjať ju je možné cez palubnú nabíjačku s výkonom 7,4 kW, vďaka čomu je možné nabiť plný elektrický dojazd za menej ako dve hodiny. Elektrický dojazd je podľa výrobcu do 53 kilometrov.

Modely Audi e-tron GT a Audi A6 55 TFSIe si budete môcť zblízka na akcii Salón Elektromobilov 2021 Bratislava v priestoroch nákupného centra Bory Mall.

Ďalšie informácie

Všetky potrebné informácie o výstave Salón elektromobilov 2021 budú postupne pribúdať na stránkach e-salon.sk a mojelektromobil.sk, ako aj na našich sociálnych sieťach Facebook a Instagram.

 

8. júna 2021

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+