MojElektromobil

Na výstave Salón Elektromobilov 2020, ktorá prebehne už tento víkend, 24. až 26. januára 2020, v obchodnom centre Bory Mall v Bratislave, nemôže chýbať ani zastúpenie automobiliek Jaguar a Volvo.

Tri dni plné elektromobility a plug-in hybridov bude sprevádzať nabitý program pozostávajúci z prednášok, prezentácií, diskusií i rôznych atraktívnych doplnkov, ktoré pre podujatie budú poriadnym spestrením. Okrem spomínaného programu a samotnej výstavy elektromobilov a plug-in hybridov, ktoré sú dostupné na slovenskom trhu, sa môžete tešiť aj na druhé neformálne stretnutie majiteľov elektromobilov na Slovensku, testovacie jazdy či sútaže.

Z portfólia dvojice Volvo a Jaguar v priestoroch Bory Mall nájdete luxusné SUV strednej veľkosti Volvo XC60 Hybrid aj lákavý Jaguar I-Pace. Priamo na mieste si budete môcť obzrieť všetky ich pozoruhodné prednosti a lákadlá. Preskúmate interiér aj exteriér a od zástupcov automobiliek Jaguar a Volvo sa dozviete kopu detailov. Navyše, Volvo svoje vozidlo Volvo XC60 Hybrid zaradilo do súťaže pre registrovaných účastníkov a jeden šťastlivec ho môže získať na celý víkend!

>>> Registrácia zadarmo <<< 

Hlavné prvky modelu Volvo XC60

Volvo XC60, jedno z najkrajších a najbezpečnejších vozidiel, aké boli kedy vyrobené, je kompletne vybavené novými technológiami. Prelomový systém City Safety sa rozšíril o funkciu asistenta riadenia. A nový bezpečnostný systém s názvom Oncoming Lane Mitigation dokáže pomocou asistenta riadenia zmierniť intenzitu čelnej zrážky. Systém monitorovania mŕtveho uhla (BLIS) od spoločnosti Volvo zasa využíva funkciu asistenta riadenia na znižovanie rizika zrážky pri zmene jazdného pruhu.

V rámci voliteľnej výbavy ponúka nový model XC60 pokročilý asistenčný systém poloautonómneho riadenia Pilot Assist, ktorý ovláda volant, akceleráciu a brzdenie na dobre označených cestách až do rýchlosti 130 km/h.

Čerešničkou na torte v oblasti motorizácie je plug-in hybridná pohonná jednotka T8 Twin Engine. Tá kombinuje elektromotor s benzínovým agregátom, pričom ich celkový výkon dosahuje 407 konských síl. Vďaka ním šprintuje Volvo XC60 z 0 na 100 km/h za 5,3 sekundy.

Nový model XC60 však neukrýva zdravý výkon len pod kapotou. Nová štvorzónová klimatizácia s technológiou CleanZone odstraňuje škodlivé znečisťujúce látky a pevné častice zvonka, vďaka čomu sa kabína naplní škandinávsky čerstvým vzduchom.

Informačno-zábavný systém Sensus od spoločnosti Volvo Cars vrátane pripojených služieb pre vodiča, ako aj aplikácia Volvo On Call sa dočkali grafického vylepšenia aj nových funkcií. Rovnako ako v sérii 90 je k dispozícii integrácia smartfónov s podporou funkcií CarPlay a Android Auto.

Jaguar I-Pace

Elektromobil od Jaguaru, model Jaguar I-PACE, je vôbec prvým elektrickým vozidlom automobilky a na jeho výrobe si dala záležať.

Model I‑PACE je vybavený akumulátorom s kapacitou 90 kWh, ktorý je vyrobený z lítiovo-iónových zapuzdrených článkov s vysokou hustotou energie. Konštrukcia a špičkový termoregulačný systém akumulátora zvyšujú jeho životnosť a schopnosť zabezpečovať stály maximálny výkon na dlhšiu dobu. Zaručuje dojazd na približne 470 kilometrov.

Popri rýchlonabíjaní cez CCS je možné nabíjať aj doma cez jednofázovú AC nabíjačku. Za hodinu nabíjania s rýchlonabíjačkou na jednosmerný prúd (DC) 50 kW, ktorá sa nachádza na väčšine verejných nabíjacích staníc, dokáže model I‑PACE získať energiu na dojazd až 270 km.

 

Model I‑PACE poháňajú dva synchrónne elektromotory s permanentným magnetom. Tieto motory sú technologicky podobné pohonnej jednotke, aká sa nachádza v pretekárskom vozidle série Formula E – Jaguar I‑TYPE, a generujú výkon 400 koní a krútiaci moment 696 Nm. Z 0 na 100 km/h sa dokáže rozbehnúť už za 4,8 sekundy, pričom využíva náhon na všetky 4 kolesá.

Model I‑PACE sa zvonka vyznačuje kompaktnými rozmermi, no napriek tomu je jeho interiér výnimočne priestranný. Ponúka päť plnohodnotných sedadiel, inovatívne úložné riešenia, veľkorysý batožinový priestor s objemom 1,453 litrov a prednú úložnú priehradku s objemom 27 litrov.

Registrácia na veľtrh zadarmo a darček pre návštevníkov

Registrácia na výstavu prebieha zadarmo na stránke www.e-salon.sk a ponúka možnosť vyhrať zaujímavé ceny – elektromobily na víkend alebo na celý týždeň. Do žrebovania o ceny sú účastníci zapojení na základe registrácie na webe e-salon.sk a jej formálneho dokončenia priamo na mieste podujatia (oskenovanie QR kódu).

>>> Registrácia zadarmo <<< 

Pre každého zaregistrovaného návštevníka organizátori pripravili malý darček – kalendár elektromobilov pre rok 2020. Ten bude odovzdávaný priamo na mieste.

21. januára 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+