MojElektromobil

Akcia Salón Elektromobilov 2020 Košice ponúka možnosť dozvedieť sa najnovšie informácie zo sveta elektromobility aj vďaka odborným prednáškam profesionálov z praxe. Zaujímavá je tak určite nielen pre fanúšikov elektromobilov, ale aj širokú verejnosť. Uskutoční sa v termíne od 4. do 6. septembra 2020 v obchodnom centre Atrium Optima Košice.

Využitie solárnej energie

Výstavná plocha veľkého nákupného centra dáva dostatok priestoru pre výstavu aktuálnych vozidiel z radov elektromobilov alebo plug-in hybridov a chýbať nebudú tiež stánky rôznych firiem z oblasti elektromobility. Prítomní tu tak budú odborníci, ktorí budú zastrešovať bohatý program prednášok. Zároveň však budú pripravení a plne k dispozícií aj na osobné rozhovory počas celého víkendu. S veľmi zaujímavým projektom sa ukáže slovenská firma EV-GP, ktorá stojí za nabíjačkami s podporou solárnych panelov.

V elektrotechnickom priemysle pritom nie je žiadnym nováčikom. V oblasti funguje už od roku 1992 a v súčasnosti sa zameriava aj na elektrifikované vozidlá. Prináša komplexné riešenia nabíjania elektrických a plug-in hybridných vozidiel pre firmy, čerpacie stanice či domácnosti, a to s možnosťou využitia obnoviteľných zdrojov. Ich systém nabíjania je predmetom už podaného patentu: “Použitie batériového úložiska energie umožňuje efektívne zriaďovanie nabíjacích staníc bez veľkých finančných nákladov na elektrické prípojky,informujú v správe.

Flexibilné riešenia

Sortiment pripravovaných nabíjacích staníc je zameraný najmä na DC nabíjacie stanice s rôznymi variantmi výkonov či napätia na výstupe. Flexibilná technológia počíta s rozpätím od 300 V DC do 1 000 V DC. Rýchlonabíjacie stanice zvládnu nabíjanie jednosmerným prúdom s výkonom do 120 kW, pričom v prípade hybridných DC staníc je výkon do 80 kW. Pomalo-nabíjacie stanice počítajú s jednosmerným, ale aj striedavým prúdom. V prípade DC ide o výkon 20 kW a AC až 22 kW.

Pripravovaná ponuka počíta aj s domácimi SMART stanicami či prenosnými DC stanicami s výkonom 20 kW. Firma tieto nabíjačky vie rozšíriť o klasické AC zásuvky, ktoré sú vhodné pre menšie nabíjateľné mestské posúvadlá či elektroniku. Pohodlne si tak môžete nabiť elektrické bicykle, kolobežky, skútre, mobilné telefóny alebo notebooky. Prvá nabíjacia stanica s riešením od EV-GP by mala byť spustená do prevádzky na jeseň 2020 v Senci.

Salón elektromobilov 2020 Košice v skratke

  • Exkluzívne slovenské premiéry elektromobilov uvedených na trh v roku 2020
  • Výstava elektromobilov a plug-in hybridov dostupných na Slovensku
  • Bohatý program plný prednášok, diskusií a dôležitých informácií
  • Testovacie jazdy vybraných modelov elektromobilov a plug-in hybridov
  • Výrobcovia, distribútori a prevádzkovatelia nabíjacích staníc a infraštruktúry priamo na mieste
25. augusta 2020

Pravidlá diskusie

Portál MojElektromobil.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+